Kwiecewo-łowisko specjalne

/ 8 komentarzy

Dojadzd do łowiska z Olsztyna drogą nr 51 do Dobrego Miasta a następnie drogą nr 530 w kierunku na Świątki. Przed miejscowością Kwiecewo należy skręcić w prawo. Po około 1,5 km przed gospodarstwem rolnym skręcamy w prawo i drogą z płyt betonowych jedziemy w kierunku łowiska. Po przejechaniu około 2 km pojawia nam się łowisko.
Możliwy jeszcze inny dojazd drogą 593 na Miłakowo. Zaraz w miejscowości Łęgno należy skręcić w lewo, po przejechaniu około 3 km drogą wykonaną z betonowych płyt należy ponownie skręcić w lewo i już tylko 500 m do łowiska.
Składa się ono z dwóch odzielnych stawów o powierzchni około 40 h. W przypadku wysokiej wiosennej wody mogą być ze sobą połączone.
Łowisko powstałe w wyniku zalania łąk więc jest ono dogodne do rozwoju ryb karpiowatych.
Obecnie również z powodu (chyba nadmiaru ) szczupaka znakomite łowisko dla połowu metodą spiningową.
Samochody należy zostawiać na przygotowanych 2 parkingach i tylko tam jeśli nie chcemcie mieć przygód z dzierżawcą okolicznych ziemi ornych.
Zanęty tak jak wszędzie;
- karp: kulki, kukurydza,
- lin: robak(biały czerwony), kukurydza, pszenica, pęczak (oczywiście różne zapachy),
- szczupak, okoń, sum (z powodu dużej ilosci karasia) przynęty sztuczne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia dla tych którzy to miejsce odwiedzą.Kwiecewo-łowisko specjalne opis łowiska:

Akwen: Staw Kwiecewo »
GPS: N 53o 58' 12" E 20o 18' 41"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olsztyński » Gmina: Dobre Miasto
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2020r »)
Regulamin połowu:Łowisko specjalne. Właściciel PZW Olsztyn. Regulamin połowów łowiska specjalnego polder Kwiecewo. Koszty zezwoleń:
- całoroczne dla zrzeszonych 60 zł, nie zrzeszonych 120 zł,
- jednodniowe 15 zł dla zrzeszonych, 20 nie zrzeszonych.

Noclegi w pobliżu: Dobre Miasto - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Olsztyn

 

4
Oceń
(11 głosów)

Kwiecewo-łowisko specjalne mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

użytkownik695użytkownik695
0
POLDER KWIECEWO TO CIEKAWE ŁOWISKO O KTÓRYM SWEGO CZASU NA ŁAMACH "WW " MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ . SZKODA TYLKO ŻE NIE MA ZDJĘĆ TEGO ŁOWISKA . CZYTAŁEM ŻE KWIECEWO SŁYNIE Z DUŻEJ ILOŚCI PIĘKNEGO KARASIA A I LIN BARDZO CZĘSTO GOŚCI NA WĘDKACH STAŁYCH BYWALCÓW TEJ WODY . NIESTETY JAK KAŻDE POLSKIE ŁOWISKO , POLDER KWIECEWO OPRÓCZ NIEWĄTPLIWYCH ZALET I BLASKÓW MA TAKŻE CIEŃ A MIANOWICIE AKWEN TEN OD DŁUŻSZEGO CZASU PRZEŻYWA OBLĘŻENIE CHCIWYCH , POZBAWIONYCH ETYKI PSEUDO -WĘDKARZY , ZABIERAJĄCYCH Z TEGO UROKLIWEGO ŁOWISKA CZASEM NAWET I 40 KG KARASI . DAJĘ 5 - CHOCIAŻ WARTO BYŁOBY POPRACOWAĆ NAD POSZEZRZENIEM ARTYKUŁU O INFORMACJE I ZDJĘCIA . (2009-10-29 21:01)
matysekmatysek
0
powiem tyle mieszkam 10 km od łowiska i narazie nic nie bierze wpuścili karpia ale narazie nie słychac zeby ktoś karasia jakiegoś złowił jeszcze na początku czerwca brały medalowe karasie na łęgnie niedaleko polderu i lin sie trafił. Od bierzącego roku mozna łowić w nocy. Tylko czekać na cieplejszą wode i na noc na suma a jego przysmakiem jest wątróbka drobiowa. Zeszłego roku wędkarz złowił okaz ponad 15 kg!!:) no to nad wodę:) Połamania
(2010-06-10 21:47)
nanusnanus
0
Witam
łowię obecnie na kwiecewie jestem tu na urlopie, więc jak mój przedmówca napisał teraz ryba nadal nie bierze, a jeśli mówimy o tych nocnych połowach to sprawa wygląda następująco po wywiadzie przeprowadzonym z tutejszymi wędkarzami dowiedziałem się że w zbiorniku występuję sum wpuszczono kilka sztuk dawno temu i podobno się wytarł i teraz na zbiorniku jest dużo suma, niestety byłem na takiej nocnej wyprawie na suma wędkarzy też było ok 10 osób wszyscy łowią na wątróbkę drobiową zakładaną na kotwice z przyponem stalowym, jak napisałem wcześniej niestety są to sumy ok 40  cm długości które są poławiane i wypuszczane choć nie wszystkie , w moim przekonaniu tego małego suma jest tutaj dużo bo podczas nocnej eskapady wszyscy złowili choć jednego ale niestety wszystkie sztuki takiego samego rozmiaru, nie chcę nikogo obrazić ale łowienie tych małych egzemplarzy to niepotrzebne męczenie ryby,jest to moje zdanie i nie chciał bym aby ktoś kto będzie czytał to co napisałem czuł się w jakikolwiek sposób urażony, nie wkładam wszystkich tutejszych wędkarzy do jednego worka, z wyrazami szacunku dla tutejszych wędkarzy i całej braci wędkarskiej NANUS
(2010-08-05 21:40)
misiu590misiu590
0
hej  mam pytanko do  wszystkich czy coś bierze na kwiecewie chodzi mi o karasia  lina karpia a szczegulnie  o karpia jakich kulek stosować i o jakich smakach i czy mozna pływać pontonem po stawach prosze o odpowiedzi pozdrawiam marek (2010-08-20 23:36)
nanusnanus
0
Do misiu590 karaś bieże na białe robaki, na lina zastosuj rosówkę, na karpia kukurydzę o smaku waniliowym, można pływać łódką i pontonem ale trzeba wnieść jeszcze raz taką opłatę jak za cały sezon, połowy są owocne w nocy na stawie po lewej stronie od wjazdu, powodzenia i połamania kija. (2010-08-23 23:06)
misiu590misiu590
0

hej  duże te karasie i liny i karpie czyli najlepiej z wieczora a coto jest rosówka bo nie jestem dobrm rybakiem a karpie na kulki proteinowe nie biorą a dze sa tam karpie cekam na odp pozdro

 

 

(2010-08-27 17:40)
polobmwpolobmw
0
łowisko jest trochę kapryśne jednak jak ktoś wybierze się na trzy lub cztery dni po kolei to może trafić ładną sztukę np. szczupaka,lina (2011-01-21 16:40)
misiu590misiu590
0
hej wszystkim  a  nie  wiecie jak  w  tym  roku  kwiecewo bieze coś juz czy  nie (2011-05-12 16:50)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy