Łowisko Pólko

/ 1 komentarzy

Pólko to miejsce oddalone ok. 18km od Białegostoku w stronę Supraśla. Po przejechaniu tego dystansu zjeżdża się z głównej drogi w lewo w drogę leśną. Ok. 2km. od głównej drogi znajduje się zakole rzeki Supraśl.
Dojazd jest bezproblemowy - po zjeździe z drogi asfaltowej droga jest piaszczysta, leśna, ale bezproblemowo przejezdna nawet dla samochodów osobowych. Samochody parkuje się na leśnej polanie.
Miejsce jest niezwykle malownicze. Kilkadziesiąt metrów od samej rzeki znajdują się miejsca piknikowe w lesie z widokiem na zakole. Aby powędkować należy zejść z lasu i przejść niewielką odległość tak aby ominąć "kąpielisko".
Na dystansie ok 500m. brzeg jest zadbany, trawa wykoszona, trzciny niezbyt zarastają, a co kilkadziesiąt metrów można znaleźć świetne stanowiska do wędkowania przy samym korycie.
Miejsce rewelacyjne zarówno dla spinningowców jaki spławikowców.
Na samym zakolu woda jest głeboka na ok. 4m. i nie zarośnięta roślinami wodnymi - tu na spinning świetnie sprawdzają się wahadłówki, blaszki czy woblerki, na wyprostach jednak jest dosyć płytko - tu polecam gumy z hakiem w górze.
Mimo, iż miejsce jest często uczęszczane przez amatorów pikników, w żadnym stopniu nie przeszkadza to w obcowaniu z naturą i oddawaniu się pasji wędkowania.
Wszystkim polecam!!!Łowisko Pólko opis łowiska:

Akwen: Rzeka Supraśl »
GPS: N 53o 13' 12" E 23o 17' 48"
Położenie: Województwo: Podlaskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Białystok » (zobacz porozumienia Okręg PZW Białystok 2024r »)
Regulamin połowu:Rzeka nizinna w okręgu białostockiego PZW.
Noclegi w pobliżu: Supraśl - meteor
Tagi łowiska: PODLASKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Białystok

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Łowisko Pólko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

czarnyy88czarnyy88
-1
Witam, Czy mógłbym prosić o jakies wskazówki jak tam dojechac? Gdzie się skręca ? to jeszcze przed supraślem (wody nizinne)? Może jakaś mapka? Pozdrawiam (2017-02-23 11:18)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy