Zaloguj się do konta

Łowisko Pólko

Pólko to miejsce oddalone ok. 18km od Białegostoku w stronę Supraśla. Po przejechaniu tego dystansu zjeżdża się z głównej drogi w lewo w drogę leśną. Ok. 2km. od głównej drogi znajduje się zakole rzeki Supraśl.
Dojazd jest bezproblemowy - po zjeździe z drogi asfaltowej droga jest piaszczysta, leśna, ale bezproblemowo przejezdna nawet dla samochodów osobowych. Samochody parkuje się na leśnej polanie.
Miejsce jest niezwykle malownicze. Kilkadziesiąt metrów od samej rzeki znajdują się miejsca piknikowe w lesie z widokiem na zakole. Aby powędkować należy zejść z lasu i przejść niewielką odległość tak aby ominąć "kąpielisko".
Na dystansie ok 500m. brzeg jest zadbany, trawa wykoszona, trzciny niezbyt zarastają, a co kilkadziesiąt metrów można znaleźć świetne stanowiska do wędkowania przy samym korycie.
Miejsce rewelacyjne zarówno dla spinningowców jaki spławikowców.
Na samym zakolu woda jest głeboka na ok. 4m. i nie zarośnięta roślinami wodnymi - tu na spinning świetnie sprawdzają się wahadłówki, blaszki czy woblerki, na wyprostach jednak jest dosyć płytko - tu polecam gumy z hakiem w górze.
Mimo, iż miejsce jest często uczęszczane przez amatorów pikników, w żadnym stopniu nie przeszkadza to w obcowaniu z naturą i oddawaniu się pasji wędkowania.
Wszystkim polecam!!!

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (1)

czarnyy88

Witam, Czy mógłbym prosić o jakies wskazówki jak tam dojechac? Gdzie się skręca ? to jeszcze przed supraślem (wody nizinne)? Może jakaś mapka? Pozdrawiam [2017-02-23 11:18]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej