Popowo Parcele-Bug

/ 4 zdjęć


Witam wszystkich miłośników wędkarstwa,chciałbym przedstawić wam łowisko na którym spędziłem 2 dni z moimi kolegami z pracy.
Łowisko jest położone niedaleko wsi Popowo Parcele i jest to rzeka Bug.
Na ten 2 dniowy wypad przygotowaliśmy się od 2 tygodni i to miejsce na którym byliśmy poprowadził nas jeden z moich kumpli który z nami był,ponieważ on tam jeździ bardzo często.
Rzeka Bug jest przepiękną rzeką ale też jak sami wiecie dość niebezpieczną,ale za to obfitującą w różnorakie gatunki ryb,np.Sum,Szczupak,Sandacz,Okoń,Leszcz,Krąp,Ukleja,Karp.
Wracając do naszej wyprawy?
Wczoraj około 14:30 byliśmy nad rzeką i oczywiście od razu rozpakowaliśmy sprzęty wędkarskie i zarzuciliśmy na grunt.Mojemu koledze po jakiś 3 godzinach udało się złowić małego Suma niestety niewymiarowego więc szczęśliwie wrócił do wody.Ja za to przez ten czas nie złowiłem nic i postanowiłem zwinąć wędkę by zarzucić ją na noc na grubszą rybę,oczywiście przezorny zawsze ubezpieczony :-) zabrałem ze sobą spining na taką właśnie sytuacje jaka miała miejsce i z drugim kolegą wybraliśmy się wzdłuż rzeki na polowanie :-).
Po przejściu około 300 do 400 metrów dotarliśmy do fajnie położonego miejsca gdzie rzeka była bardzo spokojna wręcz miejscami stała w miejscu a gdzieniegdzie były doskonałe miejsca do zarzucenia na szczupaka.Po kilku próbach koledze się przyfarciło i złapał szczupaka no ale radość przerodziła się w smutek ponieważ ów zdobycz byłą niewymiarowa więc musiał ja wypuścić ( oczywiście z żalem ).
Po powrocie do obozowiska rozłożyliśmy gruntówki i zarzuciliśmy na grubszą sztukę.
Dziś rano okazało się że nic nie ma,więc złożywszy swoją wędkę gruntową postanowiłem się wybrać samotnie na spining w to miejsce w którym byliśmy wczoraj.
Dziś o godzinie 5:40 rano udało mi się złowić mojego pierwszego szczupaka,czułem się fantastycznie,gdyż od długiego czasu marzyłem o tej chwili i w końcu się udało.
Okaz miał 60 cm długości i ważył 2 kilogramy.Jest to mój rekord heheh.
Wyjazd bardzo się udał i napewno tam jeszcze wrócę :-)Popowo Parcele-Bug opis łowiska:

Akwen: Rzeka Bug: od ujścia Nurzca - do ujścia Liwca (obw. 5) »
GPS: N 52o 31' 37" E 21o 10' 20"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:Przestrzeganie wymiarów ochronnych ryb jak również dzienny limit
Noclegi w pobliżu: Serock - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

3
Oceń
(4 głosów)

Popowo Parcele-Bug mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł