Port rybacki Hel

/ 2 komentarzy

Łowisko jest ogólnodostępne, najlepiej łowić z główek wejściowych portu rybackiego. Głównie łowioną rybą jest flądra ale można też złowić dorsza, węgorzycę, śledzia, belonę oraz babkę. Przeważnie łowi się metodą gruntową, ale można też łowić na spławik np.belony.Główną przynęta są filety śledzia i szprotki, ale można łowić na czerwone robaki. Natomiast chcąc łowić z pobliskiej plaży należy zaopatrzyć się w wędzisko plażowe w celu wykonywania dalekich rzutów. W miejscowości jest bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna.Port rybacki Hel opis łowiska:

Akwen: Morze Bałtyckie: okolice Helu »
GPS: N 54o 36' 6" E 18o 48' 6"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Pucki » Gmina: Hel
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2024r »)
Regulamin połowu:Na łowisku obowiązuje Licencja wydawana przez Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Helu lub w każdym innym inspektoracie na wybrzeżu.
Noclegi w pobliżu: Hel - meteor
Tagi łowiska: ŁOWISKA MORSKIE Okręg PZW Gdańsk

 

3.7
Oceń
(7 głosów)

Port rybacki Hel mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

bosman1974bosman1974
0

Łowisko jest ogólnodostępne, najlepiej łowić z główek wejściowych portu rybackiego. Głównie łowioną rybą jest flądra ale można też złowić dorsza, węgorzycę, śledzia, belonę oraz babkę. Przeważnie łowi się metodą gruntową, ale można też łowić na spławik np.belony.Główną przynęta są filety śledzia i szprotki, ale można łowić na czerwone robaki.  Natomiast chcąc łowić z pobliskiej plaży należy zaopatrzyć się w wędzisko plażowe w celu wykonywania dalekich rzutów. W miejscowości jest bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna.

(2010-01-22 13:38)
kubabdg99kubabdg99
0
Na Helu jestem całe wakacje, więc chciałbym też troche pomachac kijem :) Czy z plaży na cyplu idzie połowic coś na grunt lub spławik? Interesował by mnie śledź albo flądra. W porcie mam zamiar łowic na spinning głównie metodą boczny trok, może jakis garbusek się złowi. Jak powinien wyglądac zestaw na flądre albo śledzia? Przywieszki śledziowe z jakims ciężarkiem dadzą rade? Z góry dzięki za jakiekolwiek info :) Pozdrawiam. (2013-06-03 19:48)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy