Port w Ścinawie

/ 2 komentarzy / 15 zdjęć


Port w Ścinawie w miejscowości Ścinawa, gmina Ścinawa, powiat Lubin.
Jest to woda pod opieką Okręgu Wrocław, o numerze w rejestrze 425.
Gatunki ryb najczęściej poławiane w łowisku to: płoć, leszcz, karp, lin, karaś, świnka, certa, szczupak, sandacz, okoń, jaź, kleń, boleń i ukleja.
To port żeglugi śródlądowej użytkowany tylko w części bezpośrednio połączonej z Odrą w okresie od wiosny do jesieni. Pozostała część portu jest odwiedzana wyłącznie przez wędkarzy i spacerowiczów.
Położony jest praktycznie między dwoma mostami w Ścinawie, drogowym i kolejowym, na terenach zalewowych Odry i bezpośrednio z nią połączony. Z uwagi na powyższe poziom wody w zbiorniku jest ściśle związany z wysokością rzeki Odry. Od koryta Odry oddzielony jest za pomocą grobli.
Na tym łowisku możemy liczyć na duże leszcze i płocie. Jeśli chodzi o drapieżniki, wielokrotnie odnotowano tu duże okazy szczupaka, sandacza i okonia. Miejsce to słynie również z pokaźnych rozmiarów bolenia i klenia.
W porcie możemy stosować wszystkie odmiany metody spławikowej jak i pozostałe metody gruntowe.
Jest to również znakomite miejsce dla spinningistów. Szczególnie polecane są lekkie odmiany tej metody. Do spinningowania polecam wodery i spodnio-buty, które szczególnie przy wyższym poziomie wody są niezbędne.
Dodatkowym atutem lokalizacji portu jest bliskość rzeki Odry z jej wspaniałymi ostrogami i opaskami. Przy jednym wypadzie wędkarskim możemy obłowić dwa wspaniałe i rybne łowiska.
W swojej pierwszej części od strony parkingu, port posiada utwardzony brzeg, który idealnie nadaje się do stosowania technik spławikowych – szczególnie bat i tyczka. Pozostała część portu nie jest utwardzona.
Od strony parkingu port dostępny jest tylko do mostu drogowego nad Odrą. Dostęp do pozostałej część portu mamy od strony grobli. Aby się na nią dostać wchodzimy na most i schodzimy po metalowych schodkach (uwaga stromo) koło wodowskazu na grobli i dalej w kierunku mostu kolejowego.
Do portu można również zjechać autem od strony mostu kolejowego, niestety droga ta jest w fatalnej kondycji. Zjazd na nią znajduje się przy drodze na Prochowice za budynkami cementowni.
Dojazd:
- od strony Lubina jedziemy do Ścinawy, przejeżdżamy miasto i przed mostem skręcamy w lewo (zaraz za górką) na kostkę brukową, z kostki wjeżdżamy na parking przy porcie,
- od strony Prochowic jedziemy do Ścinawy cały czas prosto, za cementownią w prawo na most, przed mostem skręcamy w lewo (zaraz za górką) na kostkę brukową, z kostki wjeżdżamy na parking przy porcie,
- od strony Wińska i Wołowa jedziemy do Ścinawy, przejeżdżamy most, za mostem w prawo (przed górką) na kostkę brukową, z kostki wjeżdżamy na parking przy porcie.Port w Ścinawie opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od jazu Wały Śl. do - ujścia Jezierzycy (obw. 6) »
GPS: N 51o 24' 28" E 16o 26' 35"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2024r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Ścinawa - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Wrocław

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Port w Ścinawie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

ramonesramones
0
Brak wody w porcie (2019-12-19 20:28)
z@melaz@mela
0
widzę że fala kulminacyjna w porcie :P (2019-12-23 21:31)

skomentuj ten artykuł