Przekop we wsi Krajkowo

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


Jest to teren prywatny, akwen pod ochrona ścisłą Aqanet"u (teren ujęcia wody dla Poznania) Co za tym idzie wędkowanie tam nie jest ogólnie dostępne są jednak wyjątki przed niektórymi konkursami można tam trenować pod warunkiem że :
-NIE zostawimy śmieci
-NIE będziemy niszczyć wału
Oczywiście pod wyjątki podlegają też konkursy wędkarskie wcześniej uzgodnione wcześniej z właścicielem wody...

"Przekop w Krajkowie" to bardzo niespodziewane łowisko jednym razem możemy osiągnąć piękny wynik a innym zejść z zerem. Ta cecha łowiska zniechęca niektórych wędkarzy.

Budowa:

Jest to sztuczny kanał więc jego budowa na całej długości (+/-3Km) jest prawie że identyczna jego szerokość zależy od stanu wody przeciętnie około 20m. Brzeg z którego wolno nam łowić jest obsypany kamieniami i wiklinową faszyną te kamienie sięgają jakieś 8m od brzegu dalej zaczyna sie już piasek lecz osiadła na nim leka warstwa mułu od wału jest gwałtowny spad kończy się za kamieniami i tam jest jakieś 2m głębokości i zaczyna sie powoli wypłycać w kierunku drugiego brzegu... (na dole daję zdjęcie z przekroję przekopu)

"SZTUKA WALKI"-sprzęt:

I tu wam nie doradzę ponieważ ryba tutaj jest nie zdecydowana bierze według własnych kaprysów jedynie co powiem na ten temat - ryba jak już zacznie tam brać to każda metoda jest skuteczna lecz gdy jej nie ma to warto rozwinąć tyczkę żeby być dokładniejszym i wtedy w zależności od pogody możemy również pobawić sie uklejówką.

Co możemy złowić- ryba która daje nam prawie że pewność jest to ukleja.
Wszystkie inne ryby spotykamy tam wtedy kiedy im sie chce a są to:
-płoć, krąp, leszcz, karp, karaś, lin, szczupak, okoń, jazgar.Przekop we wsi Krajkowo opis łowiska:

Akwen: Kanał Przekop Krajkowo »
GPS: N 52o 12' 37" E 16o 56' 38"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Mosina
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Mosina - meteor
Tagi łowiska:

 

3.4
Oceń
(7 głosów)

Przekop we wsi Krajkowo mapa:- opinie i komentarze

seba12345seba12345
0
Witam Popieram opis łowiska i nie rozumiem buntu członków koła opisałeś wszystkie potrzebne rzeczy a przede wszystkim dodałeś że przekop jest wodą prywatną. Fabian jest kilka powodów dla których ten opis powinien pozostać na tym portalu, po pierwsze internet jest dla ludzi i każdy sam decyduje o tym co chce umieścić w nim a przede wszystkim chce przekazać swoją opinie i wiedzę na dany temat, po drugie jeżeli było by coś nie tak z twoim opisem to już dawno był by skasowany przez administratora portalu no i po trzecie dlaczego miał byś go usunąć jeżeli Pan Horemski ma opis na swojej stronie to dlaczego wędkarz z Mosiny nie może też pochwalić sie wodami w pobliżu miejscowości. Pozdrawiam i życzę jak najwięcej takich opisów. Pozdrawiam (2008-05-05 23:00)

skomentuj ten artykuł