Radew (Bardzlino)

/ 8 zdjęć


Po raz pierwszy postaram się opisać świeżo poznane łowisko, a dokładnie odcinek rzeki Radew od miejscowości Bardzlino. Specjalnie pomijam opis dojazdu, bo można dojechać w miejsce z różnych stron Koszalina. Dojazd zostawiam do
indywidualnej oceny, wystarczy zerknąć na mapę poszukując miejscowość Bardzlino.


Więc, dojeżdżamy do miejsca gdzie, znajduje się hodowla pstrąga, gdzie na parkingu zostawiamy samochód i dobieramy sprzęt, nieopodal widzimy most, pod którym płynie słynna rzeka Radew. Na celownik bierzemy lewą stronę, przechodząc przez most. Od teraz będziemy podróżować w górę rzeki, aż do tamy w okolicach Niedalina a dokładnie do dopływu rzeki Chotla.

Radew na danym odcinku jest dość płytka około (0,5 - 2)metra głębokości nie licząc podmyć na zakrętach, które na bieżąco zmieniają swoją głębokość i kształt. Rzeka jest całkiem szeroka mniej więcej 5-8 metra bogata w zakręty i różne ciekawe dla oka miejsca, gdzie być może, chowa się nasz wymarzony kropek. Brzeg przez większą połowę jest całkiem dobrze dostępny, nie licząc małej rzeczki, ale bez obaw, w kaloszach spokojnie ją przejdziemy. Druga połowa drogi jest już stroma i gęsto porośnięta krzakami i drzewami jest ciężko, ale jest do zrobienia, mogłyby miejscami przydać się spodnio-buty.

Z opowieści kolegów z koła oraz wędkarzy napotkanych po drodze, jest to bardzo ciekawy odcinek rzeki gdzie, możemy spodziewać się dużych pstrągów. Osobiście jako rzeczny amator, polecam to łowisko wszystkim początkującym Pstrągarzą , którzyszukają łatwych terenów, uczą się sztuki cierpliwości, oceny sytuacji, czytania rzeki i zabawy w podchody z płochliwymi pstrągami.Radew (Bardzlino) opis łowiska:

Akwen: Rzeka Radew »
GPS: N 54o 3' 47" E 16o 6' 57"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2023r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.
Noclegi w pobliżu: Białogard - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Koszalin

 

4.5
Oceń
(11 głosów)

Radew (Bardzlino) mapa:- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł