Zaloguj się do konta

Radew (Bardzlino)

Po raz pierwszy postaram się opisać świeżo poznane łowisko, a dokładnie odcinek rzeki Radew   od miejscowości Bardzlino. Specjalnie pomijam opis dojazdu, bo można   dojechać w miejsce z różnych stron Koszalina. Dojazd zostawiam do
indywidualnej oceny, wystarczy zerknąć na mapę poszukując miejscowość Bardzlino.

Więc,   dojeżdżamy do miejsca gdzie, znajduje się hodowla pstrąga, gdzie na parkingu zostawiamy samochód i dobieramy sprzęt, nieopodal widzimy most, pod którym płynie słynna rzeka Radew. Na celownik bierzemy lewą stronę, przechodząc przez most. Od teraz będziemy podróżować w górę rzeki, aż do tamy w okolicach Niedalina a dokładnie do dopływu rzeki Chotla.

Radew   na danym odcinku jest dość płytka około (0,5 - 2)metra głębokości nie licząc podmyć na zakrętach, które na bieżąco zmieniają swoją głębokość i kształt. Rzeka jest całkiem szeroka mniej więcej 5-8 metra bogata w zakręty i różne ciekawe dla oka miejsca, gdzie być może, chowa się nasz wymarzony kropek. Brzeg przez większą połowę   jest całkiem dobrze dostępny, nie licząc małej rzeczki, ale bez obaw, w kaloszach spokojnie ją przejdziemy. Druga połowa drogi jest już stroma i gęsto porośnięta krzakami i drzewami jest ciężko, ale jest do zrobienia, mogłyby miejscami przydać się spodnio-buty.

Z opowieści kolegów z koła oraz wędkarzy napotkanych po drodze, jest to bardzo ciekawy odcinek rzeki gdzie, możemy spodziewać się dużych pstrągów. Osobiście jako rzeczny amator, polecam to łowisko wszystkim początkującym Pstrągarzą   ,   którzyszukają łatwych terenów, uczą się sztuki cierpliwości, oceny sytuacji, czytania rzeki i zabawy w podchody z płochliwymi pstrągami.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej