Radomka w okolicach Przytyka

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Łowisko to jest zróżnicowane i pełne dobrych miejscówek. W niektórych rejonach Radomka jest tak płytka, że bez problemu widać dno, lecz często po dwóch trzech zakrętach(najczęściej), rzeka ta przybiera do dwóch metrów, co zależy także od pory roku. Radomka na tym odcinku, czyli w okolicach Przytyka, jest uzbrojona w wiele dołków, zagłębień.

Przy Radomce spotkamy też dość długi kanał mający źródło(na początku kanału znajdziemy nieduże rozlewisko) oraz ujście w tej rzece. Dojazd jest bardzo prosty, aż wręcz banalny... a więc jadąc samochodem kierujemy się w stronę Przytyka. Gdy dojedziemy na miejsce, będąc mniej więcej w centrum tego miasta, na wprost kościoła będzie mostek (jezdnia), pod którym płynie rzeka.

Wtedy można iść w jej górę lub dół >> idąc w górę zastamy kanał (a właściwie jego mniejszą część) na końcu, którego znajduje się rozwidlenie >> idąc w dół zastamy natomiast jego dłuższą część oraz rozlewisko >> po obydwu stronach za zjawiskami wyżej opisanymi ciągnie się wiele kilometrów Radomki. Życzę miłego połowu oraz wspaniałych ryb >> Adrian P. >> tokade1


Radomka w okolicach Przytyka opis łowiska:

Akwen: Rzeka Pilica: od Białobrzegów - do ujścia Wisły (obw. 6) »
GPS: N 51o 27' 48" E 20o 54' 1"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Radom » (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin ustalony przez PZW
Noclegi w pobliżu: Radom - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Radom

 

4.5
Oceń
(15 głosów)

Radomka w okolicach Przytyka mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik33097u?ytkownik33097
0
przepraszam za małe zdjęcia, gdyż ściągałem je ze swojego poprzedniego blogu. zdjęcia te są dostępne w "normalnym" formacie na www.sinto.wedkuje.pl w zdjęciach (2010-03-28 22:44)
u?ytkownik33097u?ytkownik33097
0
dojazd z Radomia zajmie nam około 20-30 min. (możliwy jest też dojazd autobusem "C") (2010-03-28 22:48)
ppawelppawel
0
Raczej słabe łowisko i mizerne efekty na nim. Wiem coś o tym. Od Domaniowa do Jedlińska znam chyba każdy większy dołek i zakole. Najlepsze miejscówki na Radomce w tej okolicy są przed zaporą w Zameczku,Gulinie, Piastowie(przed stawami w Jedlińsku). W miejscu opisanym przez Ciebie napewno znajdziemy spokój i ciszę ponieważ tam po prostu nie ma wędkarzy. Pozdrawiam. Paweł. (2010-04-05 21:17)

skomentuj ten artykuł