Radymno ZEK

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


Nazwa to skrót firmy Zakład Eksploatacji Kruszywa "ZEK"--dawne wyrobisko po poborze żwiru,obecnie zagospodarowywane na ośrodek wypoczynkowy. Zbiornik wodny o powierzchni około 70 ha mający wodę I klasy czystości (przynajmniej taką informację na ten temat znalazłem w sieci) średnia głębokość od 1,5 do 8 metrów.Występujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, jaź, kleń, karp, karaś, lin, amur, szczupak, okoń, sandacz, węgorz.

Łowisko jest systematycznie dorybiane poszczególnymi gatunkami ryb. W sezonie letnim można wypożyczyć sprzęt pływający, funkcjonuje kąpielisko strzeżone i to co dla nas najważniejsze czyli liczne stanowiska łowieckie na całej długości i szerokości akwenu. W całym sezonie wędkarskim (tj. od 1 stycznia do 31 grudnia) można tu złowić rekordowe ryby.Teren niezagospodarowany, bez problemów możemy rozbić się z namiotem. sklepów w pobliżu dużo. Oprócz tego w Radymnie można wynająć dużo miejsc noclegowych.

Dojazd bardzo prosty, na rondzie w Radymnie jedziemy w kierunku Korczowej i po około 500m po lewej stronie widzimy już zalew. Zapraszam wszystkich miłośników wędkowania i życzę rekordowych wyników. ,,POŁAMANIA KIJA""Radymno ZEK opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Radymno ZEK »
GPS: N 49o 57' 10" E 22o 49' 39"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Jarosławski » Gmina: Radymno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Przemyśl » (zobacz porozumienia Okręg PZW Przemyśl 2022r »)
Noclegi w pobliżu: Radymno - meteor
Tagi łowiska: ZALEWY Okręg PZW Przemyśl

 

4.7
Oceń
(20 głosów)

Radymno ZEK mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kazikkazik
0

Bywałem kiedyś na tym zbiorniku . Jest pięknym zbiornikiem i rybnym . Obecnie brak porozumień uniemożliwia mi pojechanie na niego . Na zbiorniki takie jak Wietlin przed Jarosławiem , Babionka w Jarosławiu i Radymno , to były kiedyś niezapomniane wyprawy , dzisiaj to już wspomnienie i pomyśleć że zachłanność okręgów potrafiła popsuć takie wyjazdy i przyporządkować wędkarzy do swoich okręgów . Może kiedyś jak to wszystko minie i PZW zmądrzeje to wybiorę się tam .

 

(2010-04-18 13:34)
pafcio2509pafcio2509
0
Jest fajnie a nawet bardzo fajnie bywam tam latem bardzo czesto szczegulnie nocami naprawde niema co żałować polecił bym to łowisko wszystkim  (2010-12-12 23:29)
pawel01pawel01
0
Zgadzam  się z wypowiedziami  poprzednikow .Jest to   bardzo piękne lowisko, obfitujące  w ryby wszelakich gatunkow.Mogę śmiało  powiedzieć  że pływają tam medalowe okazy.Przez  kilka ostatnich lat odpusciłem  to lowisko [glony  porastające dno]ale jesienią nie wytrzymałem  i pojechałem  tam zobaczyc .  Wspomnienia  ożyły  i w tym sezonie na pewno  tam pojadę . (2011-01-17 20:32)
crissscrisss
0
Łowisko trudne ale naprawdę wkurzają mnie miejscowi wędkarze- nawet jak nie łowią w danym miejscu to zaraz jak się rozłożysz z gratami przylatuje jakiś pseudo wędkarz zza płotu i straszy Cię że musisz opuścić to miejsce bo to jego. Ogólnie tam jest niemiła atmosfera i można załapać...byłem tam z żoną która jest w ciąży i nawet pewnemu miejscowemu Panu to nie przeszkadzało, zanim się odezwałem to już byliśmy zwyzywani od........i musieliśmy się wynosić.Panowie Wędkarze -szanujmy się nawzajem. (2011-07-26 12:13)
wąsatywąsaty
0
To fakt, miejscowi ( nazwijmy ich umownie "wędkarzami" ) niezbyt przychylnie patrzą na "obcych". Bywały przypadki obrzucania kamieniami łowiska zajętego przez "nie swoich". Tchórzostwo i debilizm !!! Ciekawe czy ci pseudo byliby zadowoleni gdyby ich w taki sam sposób potraktowano na "nie ich" wodzie? Chociaż znam kilku co odstają od takich niby wędkarzy i nie maja nic przeciw-nawet zapraszają na swoje pomosty. Lecz mimo to nie panuje nad tą wodą zbyt przyjazna atmosfera. Dosłownie jak w powiedzeniu o psach ogrodnika!
(2011-10-31 13:01)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy