Radzyny Małe

/ 5 komentarzy

Radzyny małe – zalew na rzece Sama

Dojazd:
Zalew Radzyny jest sztucznym zbiornikiem utworzonym na rzece Sama. Do terenu organizowanych tu zawodów dojechać możemy od drogi Kazimierz - Szamotuły. Jadąc drogą od Kazimierza, w jej połowie skręcamy w drogę polną na skraju lasu i pola. Droga ta prowadzi do samego łowiska. Dojazd na stanowisko: wzdłuż całego łowiska prowadzi polna droga, nieco pochyła i wąska. Nie mogą się na niej minąć dwa samochody. Dojechać można do każdego stanowiska.

Opis łowiska:
Zalew Radzyny, podzielony na dwa akweny, ma łączną powierzchnię ok. 30 ha. Uciąg 0,1-0,5g, głębokość 1,8-3 m. Dno: Zalew Radzyny jest zbiornikiem sztucznym, powstałym przez zatamowanie rzeki Samy i zalanie terenu powyżej tamy. Właśnie dlatego dno jest bardzo nierówne, charakteryzujące się dużą zmiennością zarówno głębokości, jak i ukształtowaniem.
Linia brzegowa pozostaje falista, z wieloma zatokami. Brzeg jest dostępny, choć porośnięty bujną roślinnością, co kawałek znajduje się luka z doskonałym, kilkumetrowym dostępem do wody. Jedynym mankamentem jest bagniste, gliniaste podłoże, na którym bardzo łatwo o wywrotkę.

Łowisko jest lubiane przez wędkarzy, bo występuje tu sporo ryb (zalew jest systematycznie zarybiany przez PZW). Spotkać tu można duże okazy lina, karpia, płoci, okonia, leszcza, karasia, rzadziej szczupaka.Radzyny Małe opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Radzyny »
GPS: N 52o 31' 42" E 16o 34' 35"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Szamotulski » Gmina: Szamotuły
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Regulamin połowu:według zasad wędkowania na wodach PZW okręgu poznańskiego
Noclegi w pobliżu: Tarnowo Podgórne - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Poznań

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Radzyny Małe mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

zarowkazarowka
0
Panowie wie ktoś może czy można wywozić zestawy pontonem lub łódką zanetową?? i czy można pływać pontonem w celu sondowania?? pozdrawiam (2013-01-18 23:31)
pretorian297pretorian297
0
Po Radzynie bo to dwa zbiorniki Mniejszy powiedziałbym bardziej pod spining i Duży na grunt spławik itp nie można na żadnym z nich pływać żadnymi srodkami pływającymi , co do lódki zanetowej sądze ze nikt by nie widział problemu . (2013-05-06 08:18)
pretorian297pretorian297
0
To ja mam inne pytanie ........a mianowicie jakie efekty w tym Sezonie , bo dawno tam nie byłem ????? mam nadzieje ze ktokolwiek odpowie...... (2013-05-06 08:19)
zarowkazarowka
0
też jestem ciekaw jak w tm sezonie na radzynach??ma ktoś info??pozdro koledzy (2013-05-28 22:12)
korek1korek1
0
w tym roku kilmka ladnych krapi leszczyki po 28 cm na bata jazgarki i ploteczki ..w nocy czasem sa branie na bialego ale na koszyk.. (2013-10-08 10:20)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy