Radzyny małe - zalew na rzece Sama

/ 5 komentarzy

Radzyny małe – zalew na rzece Sama

Dojazd:
Zalew Radzyny jest sztucznym zbiornikiem utworzonym na rzece Sama. Do terenu organizowanych tu zawodów dojechać możemy od drogi Kazimierz - Szamotuły. Jadąc drogą od Kazimierza, w jej połowie skręcamy w drogę polną na skraju lasu i pola. Droga ta prowadzi do samego łowiska. Dojazd na stanowisko: wzdłuż całego łowiska prowadzi polna droga, nieco pochyła i wąska. Nie mogą się na niej minąć dwa samochody. Dojechać można do każdego stanowiska.

Opis łowiska:
Zalew Radzyny, podzielony na dwa akweny, ma łączną powierzchnię ok. 30 ha. Uciąg 0,1-0,5g, głębokość 1,8-3 m. Dno: Zalew Radzyny jest zbiornikiem sztucznym, powstałym przez zatamowanie rzeki Samy i zalanie terenu powyżej tamy. Właśnie dlatego dno jest bardzo nierówne, charakteryzujące się dużą zmiennością zarówno głębokości, jak i ukształtowaniem.
Linia brzegowa pozostaje falista, z wieloma zatokami. Brzeg jest dostępny, choć porośnięty bujną roślinnością, co kawałek znajduje się luka z doskonałym, kilkumetrowym dostępem do wody. Jedynym mankamentem jest bagniste, gliniaste podłoże, na którym bardzo łatwo o wywrotkę.

Łowisko jest lubiane przez wędkarzy, bo występuje tu sporo ryb (zalew jest systematycznie zarybiany przez PZW). Spotkać tu można duże okazy lina, karpia, płoci, okonia, leszcza, karasia, rzadziej szczupaka.Radzyny małe - zalew na rzece Sama opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Radzyny »
GPS: N 52o 31' 42" E 16o 34' 35"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Szamotulski » Gmina: Szamotuły
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2019r »)
Regulamin połowu:według zasad wędkowania na wodach PZW okręgu poznańskiego
Noclegi w pobliżu: Tarnowo Podgórne - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Poznań

 

5
Oceń
(4 głosów)

Radzyny małe - zalew na rzece Sama mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

zarowkazarowka
0
Panowie wie ktoś może czy można wywozić zestawy pontonem lub łódką zanetową?? i czy można pływać pontonem w celu sondowania?? pozdrawiam (2013-01-18 23:31)
pretorian297pretorian297
0
Po Radzynie bo to dwa zbiorniki Mniejszy powiedziałbym bardziej pod spining i Duży na grunt spławik itp nie można na żadnym z nich pływać żadnymi srodkami pływającymi , co do lódki zanetowej sądze ze nikt by nie widział problemu . (2013-05-06 08:18)
pretorian297pretorian297
0
To ja mam inne pytanie ........a mianowicie jakie efekty w tym Sezonie , bo dawno tam nie byłem ????? mam nadzieje ze ktokolwiek odpowie...... (2013-05-06 08:19)
zarowkazarowka
0
też jestem ciekaw jak w tm sezonie na radzynach??ma ktoś info??pozdro koledzy (2013-05-28 22:12)
korek1korek1
0
w tym roku kilmka ladnych krapi leszczyki po 28 cm na bata jazgarki i ploteczki ..w nocy czasem sa branie na bialego ale na koszyk.. (2013-10-08 10:20)

skomentuj ten artykuł