]Resko Przymorskie  jest to jezioro przybrzeżne Bałtyku na Wybrzeżu Trzebiatowskim, położone w woj. zachodniopomorskim, na terenie gminy Trzebiatów i gminy Kołobrzeg. Powierzchnia zwierciadła wody jest zmienna i wynosi od 553,9 ha do nawet 668,6 ha. Akwen stanowi siedlisko przyrodnicze chronione w obszarze Natura 2000 o nazwie Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski. Wody jeziora ocenione są jako pozaklasowe.

Obszar [strong]Reska Przymorskiego[/strong] jest lęgowiskiem ptaków wodno-błotnych i ostoją dla wędrownych ptaków blaszkodziobych. Nad jeziorem zaobserwowano 13 gatunków lęgowych, w tym 4 zagrożone wyginięciem.

W typologii rybackiej jest to jezioro sandaczowe.

Resko Przymorskie jest płytkim jeziorem polimiktycznym, którego dno znajduje się na kryptodepresji. Brzegi jeziora zarośnięte są trzciną, przez co jest schronieniem dla wielu gatunków ptactwa wodnego.

Dominującymi gatunkami ryb w wodach [strong]Reska Przymorskiego[/strong] są: leszcz, krąp, płoć, szczupak pospolity. Wędkarzom trafiają się również sandacze, liny, wzdręgi oraz ukleje.


Resko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Przymorskie (Resko) »
GPS: N 54o 8' 32" E 15o 22' 46"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Kołobrzeski » Gmina: Kołobrzeg
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2021r »)
Noclegi w pobliżu: Dźwirzyno - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

5
Oceń
(3 głosów)

Resko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

celtahceltah
0
Woda nie należy do PZW, a szkoda (2015-04-24 09:53)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy