Narew to jedna z ładniejszych rzek jakie znam i nad którymi lubię wędkować. Jest dzika i jest szansa spotkania w dołkach grubszej ryby oraz jej różnorodność (rozpoczynając od leszczy, płoci, kleni a kończąc na szczupakach i boleniach). Znajdziesz tutaj znakomite miejscówki na grunt, pławik i spinning.
Dojazd od Sokołowa polnymi dróżkami. Jadąc z Wyszkowa do Pułtuska przez Rząśnik, pod koniec Rząśnika odbijamy w prawo na Lubiel Nowy. Za Gołystokiem skręcamy w prawo na Cygany i trzymamy się głównej drogi aż do Sokołowa. W Sokołowie skręcamy w prawo obok Kościoła i dalej to już praktycznie prosto (proponuję mapkę lub GPS, bo jest tam nieco ścieżek, ale wszystkie prowadzą nad Narew).
W zależności od wilgotności terenu niektóre drogi będą dostępne tylko dla traktorów bądź mocnych terenówek, dlatego ważny jest wcześniejszy rekonesans terenu, aby było bez niespodzianek i niepotrzebnego tracenia czasu w dniu łowienia.
W okolicy oprócz ryb występują także bobry, dlatego podczas łowienia w wolniejszym nurcie zalecam obserwację okolicznej wody aby nie obyło się bez walki z bobrem ;-)Rowy opis łowiska:

Akwen: Rzeka Narew: Ostrołeka - Pułtuska »
GPS: N 52o 46' 37" E 21o 18' 44"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:PZW Okręg Mazowiecki
Noclegi w pobliżu: Pułtusk - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

3
Oceń
(4 głosów)

Rowy mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł