Rybno Duże

/ 3 komentarzy

Jezioro Rybno Duże jest nieduże, ma około 20 ha powierzchni. Położone jest niedaleko Borów Tucholskich, w połowie drogi mię takimi miejscowościami jak Warlubie i Osie, przy trasie 238. Rybno Duże położone jest około 30 kilometrów od Grudziądza.

Nad jeziorem kwitnie życie turystyczne, jest to dość znane kąpielisko. Znajdują się tu plaża i pole biwakowe. Ale dalej woda porośnięta jest sosnowym lasem, idąc wzdłuż nadbrzeża można znaleźć mniejsze, również piaszczyste kąpieliska, ale i sporo bardziej ustronnych miejsc.

Rybno Duże, mimo że nie jest zbyt przejrzyste, ma opinię czystego. Wędkuje się tu bardzo przyjemnie.Rybno Duże opis łowiska:

Akwen: Jezioro Płochocińskie »
GPS: N 53o 35' 49" E 18o 34' 6"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Świecie » Gmina: Warlubie
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Bydgoszcz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Bydgoszcz 2018r »)
Regulamin połowu:regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Osiek - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Bydgoszcz

 

2.5
Oceń
(6 głosów)

Rybno Duże mapa:

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

djtiramissudjtiramissu
0
Moim zdaniem autor powyższego opisu popełnił błąd, gdyż jezioro które oznaczył na mapie to jezioro Piaseczno a nie jak sugeruje Rybno Duże. Rybno Duże znajduje się nieopodal skrzyżowania na Osie, Lipinki, Jeżewo i Warlubie. Niedaleko znajdują się Rybno Małe. Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników (2011-06-19 21:39)
jigaboojigaboo
0
Dokładnie, jezioro na mapie jest źle zaznaczone, zresztą na mapach google można zobaczyć gdzie się dokładnie znajduje i jak kolega wyżej pisze obok rybna dużego jest rybno małe (2013-05-08 21:54)
wiazarwiazar
0
Witam wędkarzy. To mój pierwszy wpis na tym forum i w ogóle to moje pierwsze podejście do tematu wędkowania po ponad dwudziestoletniej przerwie. Widzę, że dużo się zmieniło jeżeli chodzi o metody i techniki wędkowania. Mam pytanie odnośnie przedmiotowego jeziora; Na jakie ryby tu można się natknąć ? Wiesław (2017-03-12 15:22)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy