Zaloguj się do konta

Rzeczka Piaśnica

Rzeczka wypływa z jeziora Żarnowiec, a jej ujście do morza znajduje się znajduje się ok 2.5 km na wschód od miejscowości Dębki.

Informacje ogólne- rzeka ta nie jest dużą rzeką , której szerokość waha się od 4 do 6 m. a głebokosć od 1.5 do 6 metrów w najgłębszym miejscu.
Rzeka ta w wielu miejscach nie jest przystępn dla wedkarzy ponieważ brzegi są gęsto porośnięte a gałęzie drzew sięgają często aż na połowę koryta. Nie powinno to być jednak przeszkodą dla zapalonego wędkarza ponieważ pod takimi nawisami często za swoje miejsca do żerowania i kryjówki wybieraja duże szczupaki i okonie, które bardzo dobrze biorą na początku sierpnia.
Ze względu na niedostępność brzegów kiedy mamy zamiar łapać na spining radzęwybierać się pontonem poniważ z brzegu trudno bedzie nam obrzucać pewnw ciekawe miejsca.

Ryby które występują w tych wodach to głównie:
-krąpie
-uklejki
-płocie
-wzdręgi
-szczupaki
-okonie
A w okresie tarła wpływają z morza także:
-trocie
-łososie

Główna metodą połowu jest bat,wędka spławikowa lub spining jeśli chcemy zapolować na okonie lub szczupaki. Szczęścia można popróbować także z żywcem i tu radzę użyć metody gruntowej ponieważ nie trzeba tak często przerzucać zestawu z miejsca na miejsce.

Do połowu na spławik głównie używałem:
-białych robaków
-czerwonej dendrobeny lub gnojaków
-pinki
-kukurydzy
-pęczaku

Łapiac na spining proponuje male blaszki rozmiar 2 oraz róznych rodzai twisterów, woblerków, imitacji robaczków.

Miłego wędkowania:D:D

Opis łowiska

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.