Rzeka Barycz

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć


Rzeka Barycz liczy sobie niecałe 140km.długości.Jest to bardzo piękna rzeka nad którą znajdują się Stawy Milickie,Stawy Przygodzickie oraz Park Krajobrazowy Dolina Baryczy.Rzeka płynie bagnistą doliną z bardzo małym spadkiem,część doliny jest objęta ochroną ze względu na siedliska rzadkich ptaków wodnych.Ptaki występujące W Dolinie Baryczy to: Bielik,Błotniak Stawowy,Czajka,Czernica,Czapla Siwa,Czapla biała,Kormoran i Krzyżówka oraz wiele innych ciekawych ptaków.
Odcinek rzeki na którym ja łowie znajduję się mniej więcej 20-25km.od ujścia Baryczy do Odry.Występuje tu wiele gatunków ryb np.karp, leszcz. kleń, jaź, płoć, krąp, jazgarz, okoń, boleń, szczupak, rzadziej certa, węgorz, jelec. Na moim odcinku rzeki w miejscowości Ryczeń (niedaleko Góry Śląskiej) jest dość niski poziom wody latem,natomiast wiosną jak i jesienią poziom wody się podnosi głównie za sprawą opadów.Woda w rzece w porównaniu do ubiegłych lat znacznie się poprawiła pod względem czystości.Jak dla mnie jest to bardzo ciekawe miejsce dla wędkarzy chociażby ze względu na fakt występowania bolenia,którego wcześniej było bardzo mało.Po zatym w tym tygodniu w pon.w Ryczeniu rzeka została zarybiona jesiotrem ostronosym.
Zapraszam wszystkich nad Barycz życząc połamania kija.Rzeka Barycz opis łowiska:

Akwen: Rzeka Barycz: od Złotnicy - do Sąsiecznicy (obw. 2) »
GPS: N 51o 36' 57" E 16o 30' 21"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin amatorskiego połowu ryb
Noclegi w pobliżu: Ścinawa - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Wrocław

 

4.5
Oceń
(18 głosów)

Rzeka Barycz mapa:- opinie i komentarze

marcin_02marcin_02
0
Witaj Magik!!!!Zrobiłeś kawał dobrej roboty na portalu.Dałem ocene pięćiu gwiazdek.Fajne zdjęćia i ćiekawe opisy.Naprawde wszystko na wysokim pożiomie!!Pozdrawiam połamania kija!!! (2008-12-05 01:00)
klepa87klepa87
0
często przejeżdżam przez ta piękną rzekę (w miejscowości Wąsosz) ale jeszcze nigdy na niej nie łowiłem. Ale na pewno w tym roku spóbuje!!!! daje 5
(2010-01-06 16:11)
klepa87klepa87
0
witam jakieś nowinki z połowów na baryczy coś juz gryzie???? (2012-11-02 12:19)

skomentuj ten artykuł