Zaloguj się do konta

Biała Nida

Biała Nida to rzeka położona w woj. Świętokrzyskim. Z rzeką Czarną Nidą tworzy Nidę. Jej całkowita długość to 52,4 km. Jest to malownicza i czysta rzeka. Biała Nida zaczyna się w miejscowości Moskorzew, a w pobliżu Brzegów łączy się z Czarną Nidą w Nidę.

Do rzeki można dojechać od strony Małogoszcza kierując się na Chęciny. Następnie skręcamy w drogę, którą wjeżdżamy na zalew Bolmiński. Jedziemy tą drogą do jej końca, następnie skręcamy w lewo. Lepiej zostawić auto obok przydrożnych domów i dalej wybrać się pieszo, ponieważ droga nie jest zbyt dobra. Około kilometr dalej będzie już widoczna rzeka.


W lato można złowić klenia na spławik. W tym czasie dobrą przynętą jest czerwona porzeczka i wiśnia. Można go złowić także na spinning(małe woblery). Na szczupaki także najlepszy jest spinning(obrotówki i woblery). Można także łowić na feedera.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

conrad

czy ktoś może mi napisać jakieś miejsca na białej na zębatego,dzieki [2012-06-02 20:49]

użytkownik

górny odcinek za złączami tam gdzie łączy się nida z wierną do góry.Są tam ładne dołki i durze zębatki nawet do 1m [2013-11-02 16:06]

użytkownik

górny odcinek za złączami tam gdzie łączy się nida z wierną do góry.Są tam ładne dołki i durze zębatki nawet do 1m [2013-11-02 16:09]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej