Rzeka Bóbr - łowisko specjalne pstrąga i lipienia

/ 1 komentarzy

Wreszcie odcinek muchowy czołowej rzeki górskiej Dolnego Śląska doczekał się specjalnego traktowania. Odcinek zaczyna się poniżej jazu w Pilchowicach (naprzeciwko byłych wapienników), a kończy się przy moście przy ul. Zarzecze we Wleniu. Rzeka w górnym fragmencie odcinka płynie dość spokojnie szerokim i niezbyt głębokim korytem. Dopiero poniżej elektrowni, koło mostu kolejowego i stacji Pilchowice Nielesno, zwęża się i pogłębia, płynąc to bystrzami, to spokojnymi, stojącymi wręcz płaniami tuż obok drogi Jelenia Góra – Bolesławiec. Za Nielesnem, kilkaset metrów poniżej ujścia prawobrzeżnego dopływu – Czernickiego Potoku, Bóbr poszerza się i pięknie skręca w lewo, by po przepłynięciu mniej więcej 1,5–2 km wrócić przed samym Wleniem w bezpośrednie pobliże drogi. Dno na tym odcinku jest głównie żwirowe, a miejscami nawet kamieniste, w wielu miejscach porośnięte łanami wywłócznika i jaskra wodnego. Cena składki rocznej wynosi 50 zł dla członków porozumienia posiadających opłatę na wody górskie, a dla niezrzeszonych – 150 zł. Opłata jednodniowa – 15 zł i tygodniowa – 50 zł – dla członków PZW. Niezrzeszeni i obcokrajowcy muszą zapłacić odpowiednio 40 i 150 zł. Pozwolenia na wędkowanie można nabyć w siedzibie Biura Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze lub wpłacając na konto ZO PZW.Rzeka Bóbr - łowisko specjalne pstrąga i lipienia opis łowiska:

Akwen: Rzeka Bóbr »
GPS: N 50o 59' 39" E 15o 38' 55"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Lwówek Śląski » Gmina: Wleń
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Cena składki rocznej wynosi 50 zł dla członków porozumienia posiadających opłatę na wody górskie, a dla niezrzeszonych – 150 zł. Opłata jednodniowa – 15 zł i tygodniowa – 50 zł – dla członków PZW.
Noclegi w pobliżu: Wleń - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI GÓRSKIE

 

4.4
Oceń
(7 głosów)

Rzeka Bóbr - łowisko specjalne pstrąga i lipienia mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Wojtek003Wojtek003
0
Dla muszkarzy raj niema tam za durzo pstrąga ale lipien dominuje i to niemały spiningu nie prubowałem ale słyszalem od znajomego ze lipa zapraszam muszkarzy naprawde warto (2009-03-06 18:03)

skomentuj ten artykuł