Rzeka Brda w Bydgoszczy

/ 3 komentarzy / 9 zdjęć


Rzeka Brda to lewy, położony w północnej Polsce dopływ Wisły. W sumie ma 238 km. Charakteryzuje się niewielkimi wahaniami przepływu, a to przede wszystkim dlatego, że przecina wiele jezior. Co ważne, rzeka uchodzi za czystą, odnotowuje się tu I i II klasę czystości, wręcz jest to najczystsza rzeka województwa kujawsko-pomorskiego.

Nas tutaj interesuje łowisko w Bydgoszczy. Rzeka płynie przez całe miasto. To tzw. dolny bieg Brdy, która na tym odcinku jest skanalizowana, wpisana w wodną drogę łączącą Wisłę z Odrą Kanałem Bydgoskim, Noteć i Wartę. Na terenie miasta zbudowano stopnie piętrzące wody Brdy: Jaz Farny, Jaz Ulgowy, Międzywodzie, Śluza Miejska, Jaz walcowy, Śluza Czersko Polskie. Jedną z największych atrakcji turystycznych Bydgoszczy jest Wyspa Młyńska, położona na Starym Mieście, opływana wodami Brdy i jej odnogi Młynówki. Tu, na terenie miasta, w dzielnicy zwanej Brdyujściem, rzeka wpada do Wisły.

Poczynając od mostu na ul. Ludwikowo – Brda na całej swej długości codziennie zaskakuje odwiedzających ją wędkarzy okazami ryb różnych gatunków: kleń, okoń, szczupak, leszcz, płoć, boleń, jaź, lin, sandacz, troć – to tylko niektóre z nich.

Dojazd do Bydgoszczy nie stanowi problemu, PKP i PKS obsługują połączenia z całej Polski. Po wyjściu z dworca PKP, kierując się w prawo, nie sposób nie trafić nad rzekę, dworzec autobusowy jest tuż przy rzece.

Zapraszam, udanych połowów.


Rzeka Brda w Bydgoszczy opis łowiska:

Akwen: Rzeka Brda: od ujścia Noteci - do Koronowa (obw. 10) »
GPS: N 53o 7' 27" E 17o 59' 46"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Bydgoszcz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Bydgoszcz 2023r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Bydgoszcz - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Bydgoszcz

 

3.1
Oceń
(16 głosów)

Rzeka Brda w Bydgoszczy mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

ZdzichuZdzichu
0
... a od mostu w górę górska. Masz rację Brda potrafi zaskoczyć i w ogóle to najpiękniejsza rzeka Pomorza, co zresztą uwidoczniłeś na fotkach. Pozdro ... (2009-05-25 19:50)
grisza-78grisza-78
0
Często słyszałem,że odcinek miejski potrafi zaskoczyć niesamowitą rybą. Nawet w Gazecie Pomorskiej widziałem co najmniej kilkanaście wielkich ryb, różnych gatunków, właśnie z Brdy. (2013-12-15 19:01)
zadekzadek
0
tak gazeta pomorska oraz youtube dostarcza coraz to nowych doniesien o brdzie (2014-03-24 17:57)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy