Rzeka Brzuśnia

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć


Ta niewielka rzeczka długości 12 km, pierwszej klasy czystości należy do dorzecza Pilicy prawy dopływ rzeki Drzewiczki. Swój bieg rozpoczyna w województwie świętokrzyskim w okolicach miejscowości Kurzacze. Dalej wije się wśród lasów i malowniczo położonych krajobrazów na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Kończy swoją drogę w dopływie rzeki Drzewiczka tuż za miejscowością Drzewica.

Przez to że jest dzika i bardzo kręta jest pewien problem z dojazdem ale można zacząć wędrówkę od ujścia Drzewiczki albo dojechać do miejscowości Bieliny. Polecam tą rzekę wszystkim wędkarzom ceniący cisze ,spokój i kontakt z dziką naturą .Rzeka Brzuśnia opis łowiska:

Akwen: Staw Brzuśnia »
GPS: N 51o 24' 25" E 20o 28' 27"
Położenie: Województwo: Łódzkie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:Opiekunem jest koło nr3 w Drzewicy Okręg Radom. Na całej długości obowiązuje łowienie ryb na przynęty sztuczne. Łowisko ryb łososiowatych .
Noclegi w pobliżu: Opoczno - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Mazowiecki

 

4.3
Oceń
(21 głosów)

Rzeka Brzuśnia mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kobikobi1kobikobi1
0
Widać bardzo dzika i urokliwa rzeczka.Milo popatrzeć , że jeszcze istnieją rzeczki nie zniszczone przez człowieka. (2009-01-11 23:44)
krzycag1978krzycag1978
0
No widoczki bardzo zachęcające warte odwiedzenia tych stron oprócz pstrążków co tam jeszcze pływa?????pozd... (2009-01-17 13:12)
kabankaban
0
Mogę tylko pozazdrościć takiego łowiska.Zdecydowana większość rzeczek w moim rejonie płynie w pobliżu zabudowań (przyczyna tylu śmieci na brzegach) a tylko krótkie odcinki znajdują się na bardziej dziewiczych terenach.Pozdrawiam a ocena wiadoma.
(2011-03-18 19:21)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy