Rzeka Bug - Trojan - Osłowo

/ 5 komentarzy

Nazwany przez wędkarzy zakręt rzeki Bug na wysokości Wsi Osłowo pod Mielnikiem - Trojan jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Rzece przez wędkujących. Obszar ten należy do Koła Wędkarskiego "Sosna" w Mielniku. Rzeka w tym miejscu znacznie przyspiesza swój bieg, a co za tym idzie mocniej wymywa dno.

Jest to jedno z najgłębszych miejsc w okolicy. Głębokość sięga tu miejscami do 4 metrów. Dno niekiedy piaszczysto - muliste ukrywa stare konary dębów. Znajdziemy tu doskonałe łowiska dla tyczkarzy (jest ich zdecydowanie więcej) oraz miłośników feederów. Niekiedy spotkamy również spinnerów. Miejscowi określają to miejsce jako bardzo łowne. Po drugiej strony rzeki znajduje się starorzecze również nazywane Trojan, ale należące już do Koła Wędkarskiego Sarnaki, gdzie spotkamy wiele ryb spokojnego żeru.

Brzeg przy rzece jest miejscami bardzo stromy, jednak przy niższym poziomie wody można podejść pod samą rzekę. W weekendy amatorów sportowego połowu ryb nie brakuje, wiec jeśli chcemy połowić musimy stawić się już przed świtem, aby zająć lepsze miejsca i dojścia do wody. Jest gdzie rozbić namiot czy zaparkować przyczepę campingową. Wieczorami nad całym Trojanem roznosi się zapach pieczonych kiełbasek oraz karkówki z grilla. Zapraszam do zwiedzania Mielnika oraz wypróbowania łowiska.
Połamania kija.Rzeka Bug - Trojan - Osłowo opis łowiska:

Akwen: Rzeka Bug: od ujścia Hanny - do ujścia Mętnej (obw. 3) »
GPS: N 52o 20' 27" E 23o 0' 11"
Położenie: Województwo: Lubelskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Biała-Podlaska » (zobacz porozumienia Okręg PZW Biała-Podlaska 2023r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Mielnik - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Biała-Podlaska

 

4.4
Oceń
(9 głosów)

Rzeka Bug - Trojan - Osłowo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

andrzej49andrzej49
0
Znam to łowisko bardzo dobrze.Bywam tam co najmniej dwa razy w roku od trzydziestu lat.Woda naprawdę warta grzechu.Można trafić tam również okazałą brzanę.Polecam i proszę o niepozostawianie zbyt wielu śladów swojej bytności. (2009-01-22 19:10)
lawek99lawek99
0
Miejsce rzeczywiście bardzo fajne, a i jak wspomniał kolega zdarzają się tam bardzo ładne brzany ale tam pływa każdy rodzaj ryby. Woda dość trudna ze względu na dużą ilość zaczepów .... (2009-05-20 11:11)
KAMYKKAMYK
0
Witam. Mam pytanie dotyczące rzeczek, strumieni występujących w tych okolicach. Czy są w tych ciekach pstrągi? Pozdrawiam (2009-05-31 17:30)
andrewandrew
0
co to znaczy ze obszar nalezy do kola jednego czy drugiego. To jest rzeka i ona do nikogo nie nalezy.
Lapiej czesto od strony mierzwic i jest to rownie atrakcyjny odcinek z przewaga klenia, brzany i bolenia. Sa te sumy, szczupaki i bolenie. Generalnie Mierzwice to jedno z ciekawszych miejsc na Bugu. (2009-06-19 17:06)
Felek54Felek54
0
Polecam to łowisko . Jednak proponuję pojechać wzdłuż rzeki w kierunku Sutna. Są tam naprawdę fajne miejsca do wędkowania. Brzeg wysoki tuż przed Sutnem ,rzeka dobrze rwie . Po drugiej stronie zadrzewiony brzeg takze i łapanie albo z łodzi a jak z brzegu to nalezy zrobić niezłe koło aby tam się dostać bo most raczej daleko .Łapałem tam piękne bolenie. Bardzo znikomy ruch na rzece a właściwie go brak bo to strefa przygraniczna .
(2011-02-22 21:17)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy