Zaloguj się do konta

Rzeka Bug w miejscowości Żuki

Na[strong] Rzece Bug w miejscowości Żuki[/strong] występują największe i najbardziej niekorzystne prąd z całego Bugu.

[strong]Bug[/strong] to jedna z ostatnich dziko płynących rzek Europy. Rzeka swój początek bierze na nizinie Podolskiej na Ukrainie a kończy w ujściu Narwi. Całkowita długość rzeki wynosi około 772km. Rzece charakteryzuje się naturalnością brzegów. Kraina Bugu to niewątpliwie kraina natury.

W lasach nadbużańskich spotkać można: sarny, jelenie, łosie, zające, dziki, kuny, wydry, gronostaje, borsuki, bobry, żółwie błotne i wiele wiele innych, których nie sposób wymienić.
Obszarowi krainy [strong]Bug[/strong] towarzyszą lasy. Są to zazwyczaj lasy mieszane, liściasto iglaste, które wytwarzają swego rodzaju specyficzny mikroklimat, który posiada wartości lecznicze.
Sama rzeka jest rajem dla wędkarzy. Do najczęściej spotykanych w miejscowości [strong]Żuki[/strong] należą: leszcz, okoń, płoć, sandacz, sum oraz szczupak. Wędkarzom trafia się również: boleń, krąp i lin.

Dzięki samooczyszczaniu staje się z roku na rok jedną z najbardziej rybnych rzek polskich.
Bug jest niewątpliwie jedną z najciekawszych wędkarskich rzek w Polsce. Ryby złowione w Bugu są smaczne.

Niestety wędkarze muszą się nimi dzielić z kłusownikami z nadrzecznych wiosek.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

ziutekm

pomyliły Ci się współrzędne geograficzne i Żuki wyszły między Łęczycą a Kołem [2012-07-04 22:15]

użytkownik

Nie wontpliwie jedna z najpjekniejszych rzek szkoda tylko że tak się wyrażę buraki tłuko na siatę ryby w okolicznych wioskach za takie kłusowinictwo powinni więkrze kary dawać [2013-02-11 23:33]

wonsz

ciekawa rzeka szkod tylko ze te tępaki z siatami lataja a pzw nic sobie z tego nie robi czasem kogos zlapie czasem nie [2013-04-28 18:41]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej