Rzeka Bug w Szuminie

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Witam, przedstawiam koleżankom i kolegom moje ulubione łowisko na rzece Bug . Jest to połączenie
Głównego nurtu ze starym korytem (nazywany tu przerwańcem). Znajduje się ono w miejscowości Szumin gmina Łochów powiat Węgrów. Dojazd samochodem jest bardzo dobry. Głębokości od 1,5m. do 8m średnia około 2,2m Każdy z wędkarzy znajdzie tu kawałek wody dla siebie , na połowy ulubioną metodą. Łowić można cały rok .

1) Spinning trochę utrudniony spora ilości zaczepów. Bobry od kilku lat prowadzą wyrąb. Na łowisku występuje ładny Szczupak, Sandacz, Okoń ,nie brakuje Bolenia.
2) Ciekawe miejscówki na spławik zwalone stare wierzby , spora ilości Grążeli daje schronienie dla białej ryby jak Płocie, Krąpie, duży Lin i Karasie
3) Nocne zasiadki z gruntem na Leszcze , Suma trafia się Karp. Na starym korycie kosze zanętowe lekkie 30g-80g. Jednak w nurcie ciężki kaliber 150g-210g.
4) Miłośnicy łowienia z pod lodu oczywiście też mają pole do popisu.Rzeka Bug w Szuminie opis łowiska:

Akwen: Staw Szumin »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Węgrów » Gmina: Łochów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2024r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Mazowiecki

 

4
Oceń
(11 głosów)- opinie i komentarze

ryukon1975ryukon1975
0
Piękna woda ,jak tak patrzę na zdjęcia a za oknem -20 stopni to włącza mi się myślenie.Myślenie o lecie i rybach.Na szczęście marzec już niedługo,może to jeszcze nie sezon "pełną gębą" ale zawsze początek,jakieś wieczorne miętusy za dnia płocie i okonie.Na początku wszystko cieszy i nie musi ważyć wiele kilogramów. 5 ***** (2012-02-10 17:19)
magdalena100magdalena100
0
Zaprawde powiadam Ci swiete slowa.Ja tez czekam na sezon z tesknota, dajcie wiecej foto. (2012-02-26 18:12)
neuroupneuroup
0
Wam też nie działa skrypt z oznaczeniem na mapie gdzie jest dokładnie łowisko. Bardzo bym prosił w dobie aplikacji google maps na telefon o poprawienie tego :) (2012-02-26 18:34)
grzeguniogrzegunio
0
Urokliwe miejsce ! Tylko bywają dni, że wędkarzy jest więcej niż ryb. Niestety nie brakuje też tych, którzy uważają, że wszystko co im niepotrzebne można zostawić w miejscu wędkowania. Ciekawe, że ci sami śmieciarzo-wędkarze wracają następnego dnia w to samo miejsce i chlewik jaki po sobie zostawili poprzednim razem nie przeszkadza im. Cóż w chlewiku czują się najlepiej. (2012-11-26 22:45)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy