Rzeka Bzura Witkowice

/ 3 komentarzy

Jest to odcinek rzeki Bzury położony w miejscowości Witkowice. Charakteryzują go 3 zakręty tworzące literę 'W'. Łowisko ma bogatą linię brzegową doskonale sprzyjającą bytowaniu ryb. Jest tam kilka zatok dołków i rynien ciągnących się wzdłuż brzegu. Kilka powalonych drzew doskonale sprzyja połowom okonia i płoci - podkreślam PŁOCI nie płotek, jak również Klenia. Jelca i Jazia. Sporadycznie trafia się Szczupak (moje doświadczenia). Głębokość łowiska dochodzi do 3 metrów w okresie roztopów i wczesnej wiosny... w późniejszych porach stopniowo maleje. Łowisko ma kilka minusów:
1. Presja wędkarska - ogromna
2. Trudno sie dostać osobówką nad samą wodę w okresie roztopów :)Rzeka Bzura Witkowice opis łowiska:

Akwen: Rzeka Bzura: od ujścia Rawki - do ujścia Wisły (obw. 3) »
GPS: N 52o 20' 44" E 20o 15' 17"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Sochaczew »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Skierniewice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2024r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje RAPR
Noclegi w pobliżu: Wyszogród - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Skierniewice

 

3.5
Oceń
(6 głosów)

Rzeka Bzura Witkowice mapa:- opinie i komentarze

SkowronSkowron
0
Dokładnie Masz racje Ja pochodzę z tamtych rejonów często więc tam wędkuje. Jest to naprawdębardzo oblegany odcinek rzeki. Powodem tego może być też bliskość ujścia rzeki Bzury do Wisły. Ale łowiska tam sąnaprawdę bardzo dobre i zawsze coś złowię:) Pozdrawiam Wszystkich amatorów Połowu ryb:) (2008-03-07 12:43)
mariusz603mariusz603
0
często tamtędy przejeżdżałem i miałem ochotę się tam zatrzymać żeby powędkować ale zawsze ciągnęło minie dalej w stronę ujścia w Kamionie, lecz jeszcze kiedyś się przełamię i obłowię to miejsce (2012-04-21 13:59)
waldi05waldi05
0
Muszę się wybrać jeszcze w tym sezonie. Powiem jedno ,że w tym roku pozytywnych wpisów co do brań i radości wędkowania jest mniej niż zeszłymi laty. Za wpis "5". Połamania. (2013-09-06 09:06)

skomentuj ten artykuł