Rzeka Czarna Orawa

/ 12 komentarzy

Witam wszystkich serdecznie.Chciałbym opisać rzekę Czarną Orawe. Rzeka ta jest położona na południu polski, przy granicy ze Słowacją. Rzeka ta łączy się ze zbiornikiem zaporowym na Słowacji (Jezioro Orawskie). Dojechać do tego łowiska można od kilku stron, między innymi od Jabłonki przez Bacówkę, od Chyżnego, i Lipnicy. W łowisku tym występuje wiele gatunków ryb takich jak: płoć, leszcz, okoń, lin, karp, sandacz, szczupak, kleń a nawet pstrąg tęczowy.

Na rzece Czarna Orawa można łowić na spining, żywca, grunt i spławik. Łowisko to jest położone zdala od zabudowań i głównych dróg.Można tam spokojnie łowić i odpoczywać. Złymi stronami tego łowiska jest kiepski dojazd. Droga nad wodą jest bardzo wybita, wyboista z muldami i koleinami (przydał by się samochód terenowy). Więc jest ciężko dojechać samochodem osobowym na miejsce.Wiem coś o tym bo, sam w ubiegłym sezonie uszkodziłem tam samochód.Ale się nie zraziłem i wędkuję dalej. Drugą złom stroną tego łowiska jest mały stan wody latem, bo jak już wspomniałem, rzeka jest połączona ze zbiornikiem i Słowacy regulują wodę.

Natomiast na wiosnę droga i brzeg rzeki są zalane od dużego stanu wody. Trzecią złom strona tego łowiska jest zanieczyszczanie ściekami przez firmę Kabanos. Dlatego rzeka Czarna Orawa zostaje zapomniana przez wielu wędkarzy i zniechęca do wędkowania. Myślę że mimo tych złych stron można tam świetnie odpoczywać i wędkować. Mam nadzieję że Stara Orawa jeszcze się obudzi nie raz, i da wielu wędkarzom, wielu niezapomnianych wrażeń.I dobrego odpoczynku nad wodą.Jest to mój pierwszy opis łowiska na tej stronie. Dziękuje.Pozdrawiam.
Mietek731
Mieczysław Herman

Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.plRzeka Czarna Orawa opis łowiska:

Akwen: Rzeka Czarna Orawa »
GPS: N 49o 27' 18" E 19o 38' 55"
Położenie: Województwo: Małopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Nowy Sącz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Nowy Sącz 2023r »)
Regulamin połowu:Dozwolone są wszystkie metody połowu.
Noclegi w pobliżu: Lipnica Wielka - meteor
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Nowy Sącz

 

4
Oceń
(30 głosów)

Rzeka Czarna Orawa mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

soni4soni4
0
Oczywiście 5555555 a co do kabanosa to mu i tak nic nie zrobią HI HI HI
(2010-01-16 16:21)
u?ytkownik11069u?ytkownik11069
0

Witam. W Twoim opisie brakuje mi podstawowej informacji jaki konkretny odcinek opisujesz. Mieszkam w innym rejonie Polski i nie bardzo się orientuję, ale wydawało mi się że Czarna Orawa należy do wód górskich, gdzie obowiązuje wyłącznie sztuczna mucha, a Ty piszesz o łowieniu na żywca,grunt i spławik.  Być może myślę o innej rzece o tej samej nazwie i jeżeli tak to serdecznie przepraszam i jednocześnie proszę abyś moje wątpliwości rozwiał.

Ponadto chciałbym z takiego opisu dowiedzieć się jakiej wody mogę się spodziewać. Pamiętaj, że z Twojego opisu będą korzystali ludzie z odleglych okolic, którzy zainspirowani Twoim opracowaniem zechcą powędkować na tej rzece. Muszą wiedzieć czy woda jest rwąca, czy spokojna i na jakich odcinkach, jakie jest dno czy kamieniste, piaszczyste, czy może zamulone ?

Cenną informacją jest natomiast dość obszerny opis dróg dojazdowych. Dobrze jest wiedzieć wcześniej czego można się spodziewać i takie rady są bardzo cenne.

Pozdrawiam

Ps: oceny jeszcze nie wystawiłem, czekam na rozwianie wątpliwości co do charakteru wody

(2010-01-19 22:41)
mietek731mietek731
0
Witam.W opisie opisuje odcinek rzeki Czarnej Orawy, od supów granicznych w stronę Jabłonki..Na odcinku tym mozna łowić na żywca, grunt. Ten odcinek ma mniej więcej z 4km.Na tym odcinku nie obowiązuje sztuczna mucha..Sztuczna muszka obowiązuje na rzece Lipniczanka i innych dopływach. Koryto rzeki jest dość głębokie ma od 3-4metrów.Dno rzeki jest różnorodne, więcej mulaste.. Dużym plusem jest to że nie ma zaczepów.Rzeka ta choć jest górska jest spokojna o bardzo małym uciągu wody.Proszę o sprawiedliwą ocenę.
(2010-01-20 10:38)
grzegorz731grzegorz731
0
Hmm...Myślę że opis bardzo dobry. Sama łowie na tym łowisku..I myślę że to świetne łowisko, gdzie można wypocząć.No i daje 5^^
(2010-01-20 11:18)
u?ytkownik11069u?ytkownik11069
0

Cześć Mietek. Serdeczne dzięki, że pofatygowałeś się rozwiać moje wątpliwości nie tylko na forum ale i na priv. Nie miej mi za złe, że moje wyobrażenie o Czarnej Orawie odbiegało w tak znaczący sposób od rzeczywistości. Jak wspomniałem mieszkam w innym rejonie kraju, a zdarza mi się wędkować przy okazji różnych wyjazdów na obcych łowiskach. Dlatego dla mnie i myślę wielu innych wędkarzy takie precyzyjne informacje są niezwykle cenne. Nie wszystko da się wyczytać w różnych publikacjach, czy informatorach i najlepiej oprzeć się na opisie kogoś miejscowego. Szkoda, że informacji które mi przesłałeś nie zamieściłeś bezpośrednio w swoim opracowaniu, bo niewątpliwie bardzo Twoją pracę by wzbogaciły i podniosłyby jej wartość. Chcę Cię również zapewnić, że nie należę do ludzi szukających "dziury w całym" i moje publiczne pytania podyktowane były wyłącznie chęcią poznania bliżej tej fajnej rzeki. Sam do tej pory niczego nie publikowałem na portalu i dlatego doceniam wysiłek ludzi którzy próbują swoich sił na publicznym forum. Jednym to wychodzi lepiej, innym gorzej. Nie ważne jak - ważne aby próbować. Każdy następny wpis, pod warunkiem że wyciąga się konstruktywne wnioski z uwag będzie lepszy i wartościowszy.

Pozdrawiam i klilkam 4 gwiazdki.

(2010-01-20 16:26)
lasicalasica
0
Cudowne łowisko są tam piękne duże leszcze i karpie oraz płocie. Często sam tam łowię i polecam to również spinningistą. Moim zdaniem najlepsze miejsce jest w Jabłonce.
(2010-07-31 21:24)
lasicalasica
0
Warto zarzucić na grunt koszyczek nabić zanętom traper leszcz sekret z dodatkiem pinek,kukurydzy i niewielkim dodatkiem aktywatora na płoć i bułkom tartom. Przypłunówka 0.14 jaxon eternum i haczyk nr 10. Na haczyk nabijamy dżdżownice i dwa białe robaki.Życze udanego połowu :):):)
(2010-09-05 16:04)
towarextowarex
0

Byłem widziałem i szybko tam nie wrócę. Sterty śmieci na brzegach i w okolicznym lesie.

Wszechobecny zapach owczego łajna, jak ktoś lubi to ok!!! A co do ryb???  Ano nic bo niema WODY a raczej jakiś strumyk. Bracia słowacy utrzymują niższy poziom w jeziorze i kto wie czy tak już nie zostanie. A może to i dobrze,zwłaszcza dla ryb drapieżnych ,które po polskiej stronie nie mogły liczyć na taryfę ulgową. Sandacz 35 cm dostawał w łeb i pod siedzenie samochodu albo w krzaki. Rzecz nagminna. Podobnie kończył szczupak. Wielokrotnie widziałem taką sytuację, mało tego wszyscy widzieli ale to widocznie było normalne bo to przecież nie "nasze" ryby tylko słowaków więc po co się tu pchały!!!! Szkoda gadać!!! Teraz nie ma wody i oby długo  jej nie było.

Jeżeli ktoś wybiera się na to łowisko np. ze szczecina to naprawdę szkoda benzyny!!!!

Opisywałem ostatni kilometr rzeki po polskiej stronie!!!

(2011-05-23 20:05)
MszkiMszki
0
Jestem z żywca i jestem z koła pilsko, a chciałbym sie w tym sezonie wybrac na czarnom orawke powiedzcie mi jak dokonac wplaty żeby sie na miejscu tym nie interesować/ (2012-03-15 16:55)
MszkiMszki
0
Jestem z żywca i jestem z koła pilsko, a chciałbym sie w tym sezonie wybrac na czarnom orawke powiedzcie mi jak dokonac wplaty żeby sie na miejscu tym nie interesować/ (2012-03-15 16:58)
MszkiMszki
0
Powiedzcie mi jak można dokonać wpłaty żeby łowić na czarnej orawce i na jakie konto czeba zrobić przelew i co zrejestratorym ryb. prosze o [pomoc (2012-03-18 18:23)
rohaczrohacz
0
witam serdecznie,chciałbym w tym roku połowić na Orawie, może ktoś się pochwali czy w ogóle jest sens się tam wybierać a jeśli tak to który odcinek rzeki polecacie ,będę wdzięczny za info, pozdro (2014-05-29 19:51)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy