Rzeka Czarna Konecka

/ 3 komentarzy / 20 zdjęć


Ta wspaniała rzeka długości 85 km ma swe źródła na Garbie Gielniowskim w lasach koneckich koło Furmanowia . Uchodzi do pilicy w miejscowości Kurnędz . Jeszcze nietak dawno energia jej wykorzystywana była do poruszania rozmaitych maszyn i urządzeń . Na jej krętym korycie znajdują się spory zbiornik zaporowy ,,Sielpia’’i atrakcyjny wędkarsko staw Maleniec . Więcej o specyfice tej rzeki można poczytać tu http://www.powiat.konskie.pl/pow/powiat/czarna.html ja przedstawię ją od wędkarskiej strony

Dobrymi miejscami na tej rzece jest odcinek powyżej zbiornika Sielpia w okolicach Wąsosza możemy tam zapolować na pstrąga . Inny ciekawy odcinek znajduje się koło miejscowości Maleniec . Rzeka w tym miejscu ma prawdziwy dziki charakter . W swych zakolach i licznych starorzeczach skrywa wiele gatunków ryb . Każdy spinningista znajdzie coś dla siebie .Obok szczupaka i okonia możemy zapolować na sporych rozmiarów jazia i klenia . Ciekawe miejscówki są też w okolicach Kołeńca . Jednym z bardziej znanych miejsc dla Opoczyńskich wędkarzy jest Siedlów . Znajduje się tam kilka starorzeczy i ciekawych miejsc do połowienia każdą metodą . Możemy tu liczyć na karpia, sporych rozmiarów jazie,płoć i okonie . Spinningiści polujący na szczupaka na pewno się nie zawiodą . Dobre miejsca na wiosenną przepływanke znajdują się koło miejscowości Młynek i niżej Skórkowice . Wędkarze z Opoczna łowią tu sporo pięknej płoci i ogromnych jazi które często rwą żyłki .

Rzeka jest naprawdę dzika i na niewielkich odcinkach uregulowana . Koryto jej jest bardzo kręte i często się rozdwaja . W nurcie leży duża ilość powalonych drzew stanowiąc doskonałe kryjówki dla ryb i miejscówki dla wędkarzy . Zapraszam wszystkich którzy nie łowili na tej rzece bo warto tam powędrować i połowić .Dużych okazów i połamania kija życzy ,,swiezy’’Rzeka Czarna Konecka opis łowiska:

Akwen: Rzeka Czarna (Czarna Konecka) »
GPS: N 51o 11' 41" E 20o 6' 9"
Położenie:
Właściciel: Okręgi / Woda PZW
Noclegi w pobliżu: Sielpia Wielka - meteor
Tagi łowiska:

 

4.7
Oceń
(26 głosów)

Rzeka Czarna Konecka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

grzegorztk72grzegorztk72
0
Kolego "Świerzy" pięknie opisałeś Czarną Konecką i chciałbym doczekać się takich ryb na niej o jakich piszesz.Szkoda tylko , że realia są całkiem inne.Nie piszesz o wielkim kłusownictwie jakie panuje na tej rzece.Zacznę od Janowa.Co miejscowi kłusole robią z leszczami idącymi na tarło z Sielpi.  Póżniej kanały od Cieklińska do Maleńca-totalna porażka PZW , oraz wymiaru sprawiedliwości w walce z kłusolami. Co najciekawsze nikt nie wspomina o rybach zabijanych prądem z miejscowych elektrowni. A na koniec zostawiłem sobie "raj na Siedlowie"-paranoja! Na drzewach przy starorzeczu powbijane są tabliczki teren prywatny.Dzwoniłem do miejscowego koła i nikt nie wiedział co z tym fantem zrobić.Zganiali mnie jak przysłowiowego "psa" od PZW Kielce ,do PZW Piotrków ,a na odpowiedż czekam do dziś. Więc jak czytam te fantastyczne opowieści o wodach koło Końskich to aż mnie mierzi.Może kolega miał jakiś interes w tym ,aby promować nasze koneckie łowiska.Ja jednak będę starał się pisać prawdę o stanie naszych wód,ponieważ mam już dość zakłamania jakie panuje na koneckich forach.Dodam jeszcze,że kilkanaście lat temu staw na Baryczy odwiedził nasz wyśmienity wędkarz Edmund Gutkiewicz.Osobiście widziałem jak mistrz po kilku godzinach i o kiju zbiera się do domciu.I tyle go widzieliśmy.                                                                                                                             Kończąc i szczerze pisząc- moim zdaniem  nikt o zdrowych zmysłach nie wypowie się pozytywnie o naszych wodach i władzach, znając ich podejście do tematu !! Dopuki nie zmienią się ustawy i nie będzie rozliczana każda kadencja "miłościwie nam rządzących" to taki syf będzie widoczny na każdym kroku.                                                                 Pozdrawiam i myślę ,że w przyszłości doczekam się tak zarybionych wód o jakich kolega pisze-oby , życia mi starczyło !                                                                                     
(2011-01-03 17:48)
al123al123
0
Czarna to trudna, wymagająca rzeka ale jak znajdzie się swoje miejsce to można się zdziwić. Całe dzieciństwo nad nią mieszkałem a dopiero teraz ją odkryłem.Jazie 45cm to norma,szczupaki 70cm w górę też,piękne karpie itp..... (2014-05-16 09:45)
GrzesiekkolosGrzesiekkolos
0
Chciałem się wybrać nad tą rzekę ale nie mogę się doczytać w zezwoleniu czy mogę tam wędkować ale wydaje mi sie że nie :-( (2014-08-23 23:36)

skomentuj ten artykuł