Rzeka Drama

/ 6 komentarzy / 14 zdjęć


Witam ponieważ na wielu portalach zobserwowałem pytania na temat rzeki Dramy odniśnie ryb postanowiłem o niej coś napisać. Zacznę od tego że są tam łososiowate rzeka od kilku lat jest nimi zarybiana pstrągiem potokowym i tęczakiem, lipieniem . Mozna złowić wiele maluchów czasami trafi się jakis czterdziestak ale złowienie go nie należy do łatwizny to wąska i płyciutka rzeczka więc kazdy powinien wiedziec jak sie tam
zachowują pstrągi.Sam złowiłem tam pare rybek ale to same biegasy wiec wróciły spowrotem do wody tak na marginesie moje potoki wszystkie wracają na wolność, nie moge się pochwalić fotkami z rybami z tej rzeczki poprostu ich nie zrobiłem Myśle że rzeczka ta jest dobrze przekłusowana ale są w niej ryby czy warto tam jechać przekonajcie się sami.

Na temat przynęt niema co pisać rzeka jest płytka i wąska więc wiemy czego mamy używać lekkie błystki małe wobki na końcu naszej wędki Może teraz coś o samej rezczce swój bieg który liczy 21 kilometrów zaczyna w Tarnowskich Górach w rezerwacie przyrody Segiet w miejscowości Repty,potem płynie polami przez miejscowości Zbrosławice,Kamieniec,w Pyskowicach zasila zbiornik Dzierżno Małe
a kończy bieg w Kanale Gliwickim.

Jej dno jest piaszczysto żwirowe. Woda ta nie była zaliczana do żadnej klasy czystości powodem tego były odprowadzane ścieki do rzeki przez pobliskich mieszkańców i nawozy z pól Władze gmin Tarnowskich Gór,Zbrosławic i Pyskowic czyniły i czynią starania w kierunku rozbudowy komunalnej i widać poprawe bo od 2009 woda ta jest zaliczana do drugiej klasy czystości.

Nie zawsze tak jest że wody zatruwają duże zakłady pracy.Dla ciekawych rzeczka ta jest zasilana przez najdłuższy podziemny wodociag w Polsce który wypływa ze sztolni Czarnego Pstraga,a po wszystkich przejściach wpada do rzeki Odry.Zdjęcia które wykorzystałem w atrykule nie sa przemnie zrobione.
Numer łowiska to 041rz,drama z dopływami,połów ryb dozwolony wyłącznie na przynęty sztuczne
Położenie; od żródeł do ujścia do zbiornika Dzierżno MałeRzeka Drama opis łowiska:

Akwen: Rzeka Drama »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Śląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2023r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Katowice

 

4.3
Oceń
(30 głosów)- opinie i komentarze

jakubopijakubopi
0

Bardzo fajny opis musze się tam wyprac  mieszkam niedalego w powiecie zawiercianski za opis *****


(2012-02-03 11:54)
Shark44Shark44
0
Dziś byłem na Dramie, ale tylko na rekonesans. Wycieczkę zacząłem na moście gdzie Drama wpływa do Dzierżna Małego a zakończyłem na skrzyżowaniu ul. Toszeckiej i Gliwickiej. Brzegi rzeki strasznie zarośnięte, sama rzeka miejscami podobnie. Czasami prawie w ogóle wody nie widać. Jak dla mnie to na chwilę obecną nie ma tam warunków do spiningowania. Może ktoś kto tam łowie poda jakieś miejsca gdzie da się łowić i jest tam ryba ? (2012-06-28 21:16)
ZionbelZionbel
0
***** odemnie:) (2012-10-30 14:39)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-10 14:45)
PastaPasta
0
Jaka jest średnia głębokość? Można brodzi w woderach? Jest tam szansa na bolenia lub klenia? (2013-12-11 13:16)
AskarAskar
0
Dzisiaj byłem na dramie koło Dzierżna założyłem małego jasnego rippera w godzinę złowiłem 7 małych Okoni i jednego pstrąga 32 cm pod mostem z torami  (2014-04-18 20:49)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy