Rzeka Gościcina

/ 6 zdjęć


Gościcina, również pisana (np. w zezwoleniu na połów macierzystego okręgu PZW Gdańsk) jako Gościcinka bądź Gościnna (na mapach) to pomorska rzeka o charakterze górskim i długości 33,52 km. Wypływa z Jeziora Wysoka (Wycztok) na Pojezierzu Kaszubskim w okolicach Jeleńskiej Huty i jest dopływem rzeki Bolszewki, do której uchodzi w miejscowości Gościcino (Gościcino Wejherowskie).
Rzeka zaczyna swój bieg bardzo nijako, w późniejszych odcinkach również nie przybierając imponujących rozmiarów. Za to ma niekwestionowany urok, a dodatkowo przepływa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Zazwyczaj dno jest kamieniste, chociaż zdarzają się często muliste zagłębienia, głównie na odcinkach, gdzie rzeka zwalnia swój bieg. Można pobawić się czy poćwiczyć zarówno spinningiem jak i muchówką, ale o efekty ciężko. Sprawy nie ułatwia ukształtowanie brzegów, które często gęsto wymaga nie tyle kondycji, co zwykłego uporu i cierpliwości. Nagrodą będzie głównie pot i łzy oraz późniejsze zakwasy, no i oczywiście piękne okoliczności przyrody.
Gościcina została zarybiona pstrągiem potokowym, ale przypuszczam, że można również trafić na pstrąga tęczowego, uciekiniera z pobliskich hodowli (mijałem przynajmniej jedną całkiem sporą).
Dojazd samochodem w okolice rzeki drogą krajową 6 od strony Wejherowa lub autobusem nr 3 spod Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie (najlepiej aż na przystanek końcowy Gościcino Robakowska). Do Gościcina można również dojechać pociągiem SKM lub pociągiem Regio, według uznania.Rzeka Gościcina opis łowiska:

Akwen: Rzeka Gościcina »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Wejherowo »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2024r »)
Regulamin połowu:RAPR PZW
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: POMORSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Gdańsk

 

4.8
Oceń
(5 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy