Rzeka Korytnica.

/ 2 zdjęć


Rzeka Korytnica

Korytnica jest lewym dopływem Drawy o długości 40 km i powierzchni dorzecza 273 km/2. Rzeka bierze swój początek w okolicach Mirosławca i przepływa przez dwa jeziora. U źródła rzeka ma charakter płytkiego i wąskiego rowu. Korytnica wpada do Drawy na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego koło osady leśnej Bogdanka.

Cała dolina rzeki jest bardzo malownicza, szczególnie typowe dla niej są stare sosny o interesującym pokroju, ale również dęby i buki. Na odcinku Puszczy do samego brzegu dochodzą sosnowe bory. Rzeka i leżące na niej linii jeziora są miejscami regularnych zimowisk łabędzi krzykliwych.

Rzeka ma bardzo czystą i przejrzysta wodę, wiec obfituje w różnorodne ryby w tym pstrąga potokowego, lipienia, ale najpospolitsze są płocie, jelce, kiełbie i strzeble. Przez całą trasę wędkarzom, jak i turystom towarzyszy spokój i różnorodne odgłosy natury.

Korytnica jest prawdopodobnie ostatnią rzeką o takich walorach, nieznajdującą się w obrębie Parku Narodowego, zatem otwartą na właściwie przygotowanego wędkarza czy turystę. Jej wody wzbogacają różne niewielkie cieki wodne oraz trzy dopływy Młynówka, Setnica i Kamionka.

Do tej pory gospodarzem rzeki był PZW Gorzów i zaliczana ona była do krainy pstrąga i lipienia. Obecnie od 2011 roku jest ona wydzierżawiona i nie są mi znane zasady wędkowania.

Jak tylko dotrę do źródła informacji uzupełnię artykuł.

Pozdrawiam.
Rzeka Korytnica. opis łowiska:

Akwen: Rzeka Korytnica »
GPS: N 53o 17' 38" E 16o 3' 36"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Choszczeński » Gmina: Drawno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gorzów Wlkp. » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gorzów Wlkp. 2023r »)
Regulamin połowu:dzierżawa
Noclegi w pobliżu: Mirosławiec - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Gorzów Wlkp.

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Rzeka Korytnica. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy