Rzeka Kwisa (Jałowiec-Lubań)

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć


Na tym odcinku występuje głównie pstrąg potokowy , kleń , okoń i szczupak. samochód można zostawić przy ul Bocznej w Lubaniu gdzie podjeżdżamy praktycznie pod samą wodę lub przy dworcu PKP i udać się wzdłuż torów gdzie przy moście kolejowym schodzimy do rzeki. Przy ul Bocznej koryto rzeki jest głębsze spokojniejsze, wędkarze tam wędkujący łowili głównie klenie okonie i szczupaczki oraz polecają ten odcinek na zimowe wypady. Ja osobiście złowiłem tylko niewymiarowego pstrążka ale za rybą tą chodzę dopiero od niedawna i uczę się. Wyżej w stronę Jałowca spotykamy zwałowiska zakręty i typowe pstrągowe miejscówki. Podczas rozmowy z napotkanym wędkarzem złowił tam w kwietniu 2010 pstrąga 58cm. Zaczęły też się trafiać tęczaki ponieważ na stawie w miejscowości jałowiec jest prowadzona hodowla tej ryby i podczas spuszczania narybek musiał dostać się do rzeki.Rzeka Kwisa (Jałowiec-Lubań) opis łowiska:

Akwen: Rzeka Kwisa »
GPS: N 51o 6' 25" E 15o 18' 1"
Położenie: Województwo: Lubuskie » Powiat: Żagański »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zielona Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zielona Góra 2023r »)
Regulamin połowu:Przynęty stuczne
Noclegi w pobliżu: Lubań - meteor
Tagi łowiska: RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Zielona Góra

 

2.5
Oceń
(2 głosów)

Rzeka Kwisa (Jałowiec-Lubań) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

mirekjanuszkomirekjanuszko
0
Cześć bartex84 ! Dzięki za opisy łowisk w okolicy Lubania [skąd pochodzę].Jak co roku odwiedzę  te okolice ,a szczególnie Zb.Złotnicki czy Czochę .Może  kiedyś wpadniemy nasiebie.Pozdrawiam. (2011-02-04 19:44)
bartex84bartex84
0
łowisk będzie więcej tylko czekam na pogodę aby zdj porobić:)
(2011-02-13 13:07)
elpipoelpipo
0
HEJ - nazywam sie Piotrek i mam pytanko - czy można łowić na spining  na odcinku od zwalonego mostu na Bożkowicach do tamy na Złotnikach (rzeka Kwisa) na kartę w 2011 r. czy nie czy trzeba opłacić coś jezcze ? (2011-08-08 19:52)

skomentuj ten artykuł