Rzeka Liwa

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Mała rzeka nizinna wypływa z Jeziora Liwieniec ( jezioro Liwieniec jest rezerwatem przyrody ), biegnąca przez las należący do Nadleśnictwa Kwidzyn. Woda nizinna zaczyna się od ujścia jeziora Liwieniec, aż do III młyna, dalej jest wodą górską. Od ujścia jeziora, aż do II młyna (gdzie teraz jest elektrownia wodna bez przepławki ) ryby ciągle migrują z rzeki do jeziora i z powrotem.Jest to bardzo łowny odcinek wody- szczególnie szczupaka, natomiast odcinek przy elektrowni jest głębszy i odwiedzają go duże leszcze i płocie, a nawet liny. I tu zasiadają sie spławikowcy. Odcinek między II a III młynem jest odcinkiem między elektrowniami ale i tu można połowić szczupaki, liny, leszcze, płocie a ostatnio odcinek ten został zarybiony jaziem i kleniem.
Rzeka jest patrolowana przez SSR i Policje oraz przez Straż Leśną i Leśniczego, który bacznie przygląda się pseudo-wędkarzom pozostawiającym po sobie śmieci. Przestrzega sie też właściwego parkowania w lesie.
Przy II i III młynie znajdują sie miejsca do parkowania pojazdów,grillowania oraz miejsce na rozpalenie ogniska. Stoły z zadaszeniem i pojemniki na śmieci.
Tu jest naprawdę cicho i przyjemnie: las, mała rzeczka- ale jaka może być wielka przygoda wędkarska..!Rzeka Liwa opis łowiska:

Akwen: Rzeka Liwa »
GPS: N 53o 45' 3" E 19o 7' 57"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Elbląg » (zobacz porozumienia Okręg PZW Elbląg 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin zgodnie z RAPR.
Noclegi w pobliżu: Prabuty - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Elbląg

 

3.8
Oceń
(5 głosów)

Rzeka Liwa mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

michu78michu78
0

Witam!mam pytanie,czy ten odcinek"Rzeki Liwy" nalezacy do PZW Elblag w skladce wody nizinne to slynne mlyny w Szadowie?Dziekuje z gory za odpowiedz.

(2010-07-26 19:42)
krzysio20062krzysio20062
0
rzeka Liwa jest trochę większa niż panu Grzegorzowi się wydaje . Przede wszystkim nasza Liwka
nie wypływa z jeź. Dzierzgońskiego tylko przepływa przez nie!!!!.Wypływa z Jeziora Piotrkowskiego Małego na Pojezierzu Iławskim, następnie krętym korytem przepływa przez jeziora: Piotrkowskie, Januszewskie, jezioro Gaudy (Rezerwat przyrody Jezioro Gaudy), Dzierzgoń i Liwieniec (rezerwat przyrody). Liwa opływa łukiem od południa miasto Kwidzyn, a następnie przepływa przez Kwidzyńską Dolinę Wisły płynąc równolegle do Wisły. Uchodzi do Nogatu poniżej śluzy w Białej Górze w powiecie sztumskim. (2012-08-15 16:33)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy