Rzeka Luciąża

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Jest to dzika i wspaniała rzeka. Bujnie porośnięte brzegi w trzcinach z dużą ilością zakoli oraz zwalonych konarów drzew (grasuja tam bobry) daja nam wspaniałe zagłebienia oraz spore dołki niektóre nawet do 2m. Nurt dosyć silny na rzece, woda w miare przejzysta, dno piasczyste. Na wysokości Przygłowa znajduje się wspaniale starorzecze w kształcie wyspy z różnymi rozlewiskami, które są ze sobo połączone kanałami, gdzie woda jest spokojna.

To właśnie rozlewisko bardzo lubię, człowiek zasiada w wysokiej trzcinie na około spiew ptaków bóbr sobie przepłynie od czasu do czasu zakładam białego robaszka albo kukurydze i zaczyna sie łowienie z reguły ładne płocie oraz jazie czasami jakaś krasnopiórka sie przytrafi. Na czerwonego jak każdy z nas wie okonek albo jazgacze zmorą tego łowiska, ale czasami warto z upierdliwcami sie pomęczyc bo leszek potrafi nas odwiedzić. Jeśli ktoś lubi dziką naturę i trudno dostępne brzegi bardzo zarośniete z reguły trzeba je oczyścić to gorąco polecam.
PołamaniaRzeka Luciąża opis łowiska:

Akwen: Rzeka Luciąża obw. nr 1 »
GPS: N 51o 22' 35" E 19o 50' 27"
Położenie: Województwo: Łódzkie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piotrków Trybunalski » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piotrków Trybunalski 2020r »)
Noclegi w pobliżu: Sulejów - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Piotrków Trybunalski

 

4.4
Oceń
(21 głosów)

Rzeka Luciąża mapa:- opinie i komentarze

zegarzegar
0
Na tych starych korytach można wyciągnąć szczupaczka, latem gdy jest ciepło można zasadzić się na Lina. Z Pilicy lubią zajrzeć tam Karpie. Gdy przyjdzie czerwiec Leszcze upodobały sobie te stare koryta na tarło. Tak jak kolega opisuje, cisza i dzicz. (2009-02-02 18:03)
pbednarczykpbednarczyk
0

witam zima mrozi , ale ja jusz mysle o wyprawach tegorocznych. Na luciazy jeszcze nie bylem ale z opisow wyczytuje ze warto sie wybrac, wczesna wiosna, moze ktos by sie pochwalil zeszlorocznymi wczesnowiosnymi wyprawami na liciazna pozdrawiam


(2014-02-01 19:39)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy