Rzeka Lutynia- Wola Książęca- Czeszewo

/ 4 komentarzy / 8 zdjęć


Najbardziej znany mi odcinek rzeki Lutyni, to od miejscowości Wola Książęca,aż po jej zakończenie koło Czeszewa gdzie wpada do rzeki Warty.Na odcinku od Woli do Słupi jest ona przedzielona tamami.Opiekunem tego odcinka jest koło PZW Kotlin,zarybieniem natomiast zajmuje się Okręg Kalisz.Złapać tu można każdy gatunek ryby, jednak przeważają płocie i jażie.
W kwietniu trafiając na dobrt dzień,można nałowić się do woli pięknych płoci.Rzeczka ta płynie przez malownicze lasy i łąki.Jest to wspaniałe miejsce nie tylko do wędkowania, ale także do wypoczynku w ciszy i spokoju od codziennego gwaru i zabiegania.Na odcinku między tamami można złapać każdy gatunek ryby od płoci,jazi ,krąpi,karpi,linów,karasi,po szczupaki i okonie.Rzeczka na tym odcnku ma spowolniony nurt dlatego najlepszą metodą połowu jest tu przepływanka ze spławikiem od 0.5 do 2 gram.Przynęte stanowią czerwone robaki lub pinka barwiona najlepiej na czerwono.Troszke gorzej wygląda spinningowanie,ponieważ w wodzie zmajduje się dużo zaczepów.Jednak przy dużym samozaparciu można złowić piękne okonie nawet do 40 cm i szczupaki 90 cm.Dalej za tamą w Słupi rzeczka płynie dość szybko, zwalniając na zakrętach.Idąc z biegiem rzeki często trafiają się piękne zagłębienia,gdzie napewno stoją płocie, jazie i okonie.Koło Żerkowa w miejscowości Podlesie przy rzece Lutyni znajdują się stawy prywatne, gdzie co roku hoduje się narybek karpi, amurów, szczupaka i wiele innych ryb.Na jesień gdy wody zostają spuszczone bardzo duża część rybek ucieka do Lutyni.Jednym słowem darmowe zarybianie.Na tym odcinku rzeki można też trafić miętusy.



Rzeka Lutynia- Wola Książęca- Czeszewo opis łowiska:

Akwen: Rzeka Lutynia »
GPS: N 51o 57' 53" E 17o 34' 36"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Jarociński »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kalisz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kalisz 2022r »)
Regulamin połowu:Zgodny z regulaminem PZW
Noclegi w pobliżu: Jarocin - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Kalisz

 

3.8
Oceń
(15 głosów)

Rzeka Lutynia- Wola Książęca- Czeszewo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację



- opinie i komentarze

ogroda1985ogroda1985
0
Jeśli chodzi o rok 2009 i rzeke Lutynie to moge powiedzieć że dla mnie to szału nie było. Pomimo rannych i wieczornych wypadów nad wode brań było bardzo mało. już więcej nazbierałem się śmieci po innych wędkarzach. bo jak można przejść koło kupki śmieci i jej nie podnieść. zobaczymy co bendzie w tym roku. moje koło jest opiekunem tej wody. jakiś odcinek tej rzeki ( między tamami) ma zostać w tym roku oczyszczony ze szlamu. takie są plany na ten rok. być może powstanie też parking przy dużej tamie od strony lasu. miejmy nadzieje że i ryby zaczną brać. chodź by do samej satysfakcji. lutynia jest rzeką gdzie ryby jest bardzo dużo. widziałem na własne oczy podczas naprawy tamy w 2009 r gdy woda była spuszczana a ryba uciekała w górę rzeki. (2010-01-19 18:46)
MARCIN8122MARCIN8122
0
I tu racja sasiedzie rybki kiepsko brały w zeszłym roku na naszej pieknej malowniczej "Lutyni' ale cóż takie jest nasze życie raz bierze 9 razy nie a jeśli maja oczyścic wodę miedzy tamami jestem za bo trzeba dbac o nasza przyrode  i pilnowac tez samych siebie  by tez nie śmiecic nad woda  (2010-01-26 23:05)
RogerRoger
0
Szanowny Ogórze, ryby się łowi a nie łapie...
Wędkarze łowią a inni łapią ryby...
Pozdrowienia ze żwirowni w Panience.
(2010-03-12 17:42)
mrkmrk
0
W jesien 2010 padł szczupak 103cm :) wiec nie tlyko do 90cm :) (2011-03-05 15:42)

skomentuj ten artykuł