Zaloguj się do konta

Rzeka Łyna - Lidzbark Warmiński - Wojdyty

Rzekę Łynę na odcinku od elektrowni w Lidzbarku Warmińskim do elektrowni we wsi Wojdyty można podzielić na 2 odcinki .

Odcinek pierwszy zaliczyć można od miasta do mostu kolejowego na rzece Łynie tak zwany most bartoszycki ... Tutaj rzeka cały czas zachowuje swój naturalny charakter i płynie dosyć przyjemnie ( średni nurt) Szerokość rzeki to coś około 15-18 m , średnia głębokość 2m ... Moim najlepszym łowiskiem jest tak zwana polana , można tam dojechać autem pod samą rzekę .
Łowię tam od wiosny do późnej jesieni ..
Wiosną zawszę łowię tam na przepływankę za pomocą 7 metrowego bata uzbrojonego w spławiczek o wyporności 4-8g ( zależy od poziomu wody i elektrowni) Na haczyk zakładamy kto co lubi , u mnie zawsze jest to pinka ..
Ryby poławiane tą porą to w większości plotki , jazie oraz kleniaki ... Można trafić tam naprawdę piękne płocie .

Latem natomiast numerem jeden na to łowisko jest feeder z koszyczkiem zanętowym (30-50g) oraz pospolita gruntóweczka. Za dnia możemy trafić tu porządnego kjlenia , jazia , brzanę oraz leszcza..
Nocą natomiast polecam feederka z białymi robaczkami (na nic innego nie chce brać) koszyk z grubą zanęta i trochę cierpliwości , a gwarantuje wam grubego leszcza . Często łowimy tu okazy ponad 60cm ..
Jeżeli założymy filecik nocą uwiesi się nie mały sandacz oraz sum.. Ten drugi od jakiegoś czasu nie daje nam spokoju , gdyż rwie wszystkie zestawy jest po prostu nie do zatrzymania..

O świecie możemy również połowic na przepływankę kładąc zanętę w korycie , główna zdobyczą będą płotki , krapie , jazie oraz kleniki takie do 30cm... Miłą niespodzianką są zacięte leszcze na 7m bacie na zestawie z żyłką 0,16 .

Jesień to przede wszystkim spining i połów szczupaków ...

Tyle o pierwszym łowisku na tym odcinku rzeki teraz kilka słów o rzece bliżej zapory:

Rzeka od mostu do elektrowni trochę się zmienia . Jest szersza oraz głębsza średnia głębokość to 4m ..

Tu łowię tylko i wyłącznie na feedera z koszyczkiem , gruntówka z filetem oraz spining..
Trafimy tu okazałe leszcze , sandacze (jest tu ich zatrzęsienie) oraz liny . piszę tu o nocnych połowach od czerwca do września .. miejscowi wedkarze "nocują" tu nawet w listopadzie i łowią wtedy olbrzymie leszcze ( widziałem takie dechy po 70cm) i sandacze

Jesienią łowimy tu szczupaki obławiając główne koryto z powalonymi drzewami ..

Polecam to łowisko bo jest naprawdę rybne ...

Ps: nie zapomnijmy sprzątnąć po sobie śmieci

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

użytkownik

No ten odcinek jest mi słabo znany, będę musiał tam chyba kiedyś zajrzeć zwłaszcza połowić te sandacze. [2011-03-30 11:04]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej