Rzeka Mroga
Radek Skreta (radek_skreta)
2009-01-04
Obwód rybacki rzeki Mrogi nr 1 zlokalizowany jest w regionie Środkowej Wisły i obejmuje wody rzeki Mrogi od źródeł do ujścia do rzeki Bzury i rzeki Mrożycy od jej źródeł do ujścia do rzeki Mrogi, wraz z wodami jej dopływów oraz wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie i odpływie do wód tej rzeki.
ZBIORNIKI ZAPOROWE:
Rochna, Lisowice, Rogów, Kołacin, Huta Józefów, Mrożyczka w m. Głowno.
Całkowita powierzchnia obwodu rybackiego rzeki Mrogi nr 1 oraz jej bardzo licznych wiekszych i miejszych dopływów na tym odcinku, stale niosących wodę oraz starorzeczy wynosi około 135.0 ha.
W granicach rzeki Mrogi ( nr 1 ) występują liczne urządzenia i budowle hydrotechniczne.
Długosć Mrogi wynosi 60,9 km, a powierzchnia jej zlewni wynosi 531 km kwadratowego. Górny odcinek Mrogi ma charakter wyżynny, o dość szybkim prądzie wody z licznymi zakolami i dołami. Dno rzeki jest stabilne. Część ujściowa rzeki jest w wyniku licznych spiętrzeń praktycznie odcięta od rzeki Bzury, co powoduje utrudnienia w migracji ryb z jednej rzeki do drugiej.
Gatunki ryb występujących w wodach i starorzeczach rzeki Mrogi i Mrożycy to; jaź, jelec, karaś, kleń, płoć i okoń. Rzeka posiada wygodne i dostępne do wędkowania brzegi orz dobry dojazd do łowisk.
Opis łowiska
- Akwen: Rzeka Mroga
- GPS: N 51o 49' 25" E 19o 50' 4"
- Położenie: Województwo: Łódzkie
- Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Skierniewice (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2023r »)
- Ryby: Jaź» Okoń» Szczupak»