Rzeka Muchawka - Okolice Siedlec

/ 1 komentarzy / 12 zdjęć


Najczęściej wędkuję w okolicy Siedlec, ale napiszę nieco o samej rzece.
Rzeka Muchawka jest lewym dopływem Liwca. Przepływa na terenie powiatu siedleckiego. Jej długość wynosi 29,7 km. Źródła rzeki znajdują się na południe od wsi Daćbogi koło wsi Gostchorz. W różnych publikacjach można spotkać zapisy, że źródło rzeki znajduje się koło wsi Śmiary. Jest to jednak nie prawda. Koło Śmiar wypływa jeden z niewielkich strumyków, będących dopływem Muchawki. Strumyk ten łączy się z główną rzeką między wsią daćbogi a wsią Pluty.
Rzeka Muchawka płynie przez następujące miejscowości: Gostchorz, Wiśniew-Kolonia i Rakowiec, a następnie przez miasto Siedlce, wyznaczając zarazem jego zachodnią granicę. Na Muchawce w Siedlcach wybudowany jest zalew, wykorzystywany do celów rekreacyjnych.
W okolicach wsi Borki-Paduchy przyjmuje swój prawy dopływ Zbuczynkę.
Źródło rzeki leży na wysokości 165 metrów nad poziomem morza, natomiast ujście na wysokości 145 m. Koryto rzeki jest bardzo pokręcone, tworząc wiele meandrów. Brzegi miejscami łatwo dostępne, ale w wielu miejscasch woda płynie między zaroślami. Woda w rzece ma zabarwienie brunatne z powodu istniejących na tym terenie gleb torfowych.
W tej niewiekiej rzecze żyje kilka gatunków ryb. Najczęściej można spotkać okonie, płocie, szczupaki.Rzeka Muchawka - Okolice Siedlec opis łowiska:

Akwen: Rzeka Muchawka »
GPS: N 52o 10' 6" E 22o 13' 44"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Siedlce » (zobacz porozumienia Okręg PZW Siedlce 2023r »)
Regulamin połowu:Okręg PZW Siedlce
Noclegi w pobliżu: Siedlce - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Siedlce

 

2.5
Oceń
(2 głosów)

Rzeka Muchawka - Okolice Siedlec mapa:- opinie i komentarze

zull123zull123
0
przyjazna rzeka wąska ale ładnie szczupaki biorą ten co mam go na avatarze właśnie z niej wyciągnięty (2014-05-13 22:48)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy