Rzeka Noteć - Czarnków

/ 1 komentarzy

Noteć - Czarnków

Dojazd: łowisko znajduje się na peryferiach Czarnkowa, w dół rzeki od mostu na ulicy Rybaki. Jadąc od strony centrum miasta ulicą Rybaki, przed mostem na Noteci skręcamy w prawo i drogą polną zjeżdżamy do rzeki. Dojazd na stanowisko: wzdłuż całego łowiska prowadzi polna droga, dzięki której można wjechać na każde stanowisko.

Mamy tu na myśli łowisko o długości 25 m, uciąg: 5-15g, średnia głębokość to 2 – 3,5 m. Od samego brzegu dno wyłożone kamieniami, zasypanymi piaskiem, które schodzą do około 5 m od brzegu. Cała skarpa zarośnięta roślinnością wodną. Dalej, za skarpą, twarde, piaszczyste dno. Powyżej lustra wody brzeg porośnięty roślinnością zielną i krzewami. Praktycznie nie ma przeszkód, by swobodnie operować tyczką.

Panuje opinia, że piękna Noteć jako łowisko może zaskoczyć nawet najwybitniejszych wędkarzy. Możemy tu spotkać niemal wszystkie gatunki ryb, przeważa jednak płoć. Do szczególnie popularnych gatunków należą kleń, certa i brzana. Polecane są krótkie zestawy.Rzeka Noteć - Czarnków opis łowiska:

Akwen: Rzeka Noteć: od Nakla- do ujścia Drawy »
GPS: N 52o 54' 39" E 16o 33' 29"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2022r »)
Regulamin połowu: regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Czarnków - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Piła

 

4.2
Oceń
(6 głosów)

Rzeka Noteć - Czarnków mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

laskaa1990laskaa1990
0
fakt faktem jest taki ze notec to piekna rzeka i nie raz mnie zakoczyla tym co w niej jest. :)lecz problem jest niejeden do wielu miejsc dojsc nie idzie ... , a jak idzie to zaraz sa zaczepy .. latem przez dobre 2 miesiace plynie rzesa wiec praktycznie nici z wedkowania w tym okresie jezdze na warte :) (2011-05-17 11:57)

skomentuj ten artykuł