Rzeka Odra w miejscowości Brody

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


Gospodarzem łowiska jest okręg PZW w Zielonej Górze. Miejscowość Brody leży przy trasie Sulechów - Krosno Odrzańskie, przebiegającej wzdłuż koryta Odry. Jadąc od strony Sulechowa mijamy miejscowości Mozów, Pomorsko i dojeżdżamy do wsi Brody. Następnie kierujemy się oznakowaniami wskazującymi dojazd do przeprawy promowej.

Na tym odcinku rzeki spotykałem niejednokrotnie wiele ryb zarówno drapieżnych, jak i tych spokojnego żeru. Spośród drapieżnych, które łowię tam na spinning są okonie, szczupaki, klenie, jazie, sandacze, sumy i bolenie. Z ryb spokojnego żeru trafiają się natomiast duże leszcze, krąpie, płocie, czasami także węgorze. Jeśli chodzi o metody połowu, to najskuteczniejszy według mnie jest tu spinning bocznego troku i z napływu, stosowany na zalanych przy kamienistych przykosach.
Mogę dodać, że warunki nie są trudne i łowisko nie powinno sprawić problemów przeciętnemu wędkarzowi.Rzeka Odra w miejscowości Brody opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od ujścia Dobrzejówki - do Ołobok (obw. 9) »
GPS: N 52o 3' 36" E 15o 26' 12"
Położenie: Województwo: Lubuskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zielona Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zielona Góra 2024r »)
Noclegi w pobliżu: Sulechów - meteor
Tagi łowiska: LUBUSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Zielona Góra

 

4.3
Oceń
(18 głosów)

Rzeka Odra w miejscowości Brody mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

filonkifilonki
0
PIĘKNE OKOLICE TYLKO DOJAZD KIEPSKI MUSZĘ POWIEDZIEĆ ŻE NA BRANIA I RYBY NIGDY TAM NIE NARZEKAŁEM JEST SUPER POLECAM. (2009-01-13 17:24)
robson_so1robson_so1
0
Byłem w tych okolicach, kiedyś na zawodach. Ciekawe główki tam mozna trafić. Pozdrawiam (2009-02-22 16:42)
filonkifilonki
0
15.08.2009 jadę na cały tydzień i dam znać jakie wyniki a ostatnio jak byłem to byłem zadowolony zdjęcia w mojej galerii tym razem zapoluje na suma zobaczymy. Kurde żeby tylko komarów tyle nie było co ostatnio.miejsce jest super polecam dojazd przed wjazdem na prom trzeba skręcić w prawo i jechać do nieczynnego c.p.n. lub spytać o niego a potem prosto na wał i szukamy miejscówki można wałem do pierwszego zjazdu i też coś dla siebie znajdziemy polecam jest naprawę super ja tam jadę i będę jezdził ...... (2009-08-13 17:25)
marekj86marekj86
0
fajna okolica i na wyniki też nie można narzekać, na tym odcinku każdy znajdzie coś dla siebie (2009-10-23 09:52)

skomentuj ten artykuł