Rzeka Odra w Prężycach

/ 5 komentarzy / 4 zdjęć


Rzeka Odra na wysokości wsi Prężyce. Położona w województwie dolnośląskim, w powiecie średzkim, w gminie Miękinia. Nieopodal wsi leży rozlewisko Odry, będące ulubionym celem wędkarzy i osób, chcących spędzić turystycznie czas nad wodą.

Na pierwszy rzut oka rzeka wygląda niezbyt ciekawie, nurt jest prosty i prawie bez urozmaiceń. Mimo to Odra w tym miejscu jest bardzo ciekawym odcinkiem rzeki.To charakterystyczne miejsce, parokilometrowa prostka, a właściwie łuk rzeki kryje zatopione główki i doły po kilkanaście metrów. Prostkę zasiedlają piękne sandacze, a rzadziej większe szczupaki.

Warto nastawić się na suma, nie są to okazy, ale jest ich naprawdę dużo. Występuje w niej duża populacja leszczy powyżej trzech kilogramów. Uzupełnieniem bogatego rybostanu są duże płocie, okonie i krąpie.

Jako metodę na białą rybę odrzańscy łowcy polecają feeder z koszykiem i białym robakiem lub pinką. Drapieżnika można złapać na żywczyka lub spinning najlepiej ze sprzętu pływającego.Rzeka Odra w Prężycach opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od jazu Wały Śl. do - ujścia Jezierzycy (obw. 6) »
GPS: N 51o 14' 44" E 16o 50' 21"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2020r »)
Regulamin połowu:PZW Wrocław
Noclegi w pobliżu: Oborniki Śląskie - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Wrocław

 

4.1
Oceń
(10 głosów)

Rzeka Odra w Prężycach mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

ekooloekoolo
0
Złapałem tam swoją największą płotkę (2009-01-03 21:12)
użytkownik4286użytkownik4286
0
Fajne łowisko ja najdalej byłem w Głosce też jest spoko ..pozdrawiam (2009-02-08 15:42)
kiperkiper
0
HA to jedno z moich ulubionych łowisk :) . Zatopiona BARKA (nie wiele jej już zostało) bardzo ciekawa woda. Wiele gatunków ryb, tak jak jeden z kolegów napisał, że złapał tam swoją rekordową płoć, ta jest tam wyjątkowa piękna gruntowa płoć. Podpowiem, że najlepszą przynętom na prężyckie płocie jest CIASTO Z Chleba. Sporo tam sandacza i suma. W sezonie 2009 Byłem tam niemal co wekend.
Poraszka co tam sie teraz dzieję .Odkąd" PORT URAZ" tuż przy samym rozlewisku zaczął funkcjonować pełną parą jest tam jeden wielki kocioł. narty wodne ,motorówki,rowery,kajaki,ect.zero kultury i spokoju. Jedynie w nocy wielka woda i nie samowita cisza.
Pozdro Piotr. (2009-10-22 09:33)
KirisKiris
0
Bardzo fajne łowisko, choć rzeczywiście tak jak piszesz wyglada mało atrakcyjnie. Szkoda, ze nie podałeś drogi dojazdowej ( a moze celowo???? hahahahaha) Pozdrawiam (2009-10-30 22:54)
erykomerykom
0
mieszkam nad ta woda bo to moj rejon:) mozna trafic leszcza ponad 70cm,wczoraj znajomy zlowil płoć n azloty medal!!!!!!!!!!! (2012-04-15 13:28)

skomentuj ten artykuł