Zaloguj się do konta

Rzeka Odra wyspa-Kożle

Rzeka Odra okolice Kędzierzyna –Kożla kolo mostu Długosza w Kożlu na tak zwanej wyspie w Kozlu.
DOJAZD-od centrum Kedzierzyna drogą w kierunku na Nysę nastepnie przed drugim mostem na Odrze skręcamy w prawo i jesteśmy na miejscu dojazd bardzo łatwy.Schodząc z wału po lewej stronie jesteśmy na miejscu .Odcinek rzeki administrowany przez okręg katowicki dlatego wędkarze opolscy potrzebują zezwolenia i katowickie rejestry – koszty były różne od 50 zł do 100 zł niewiadomo jak będzie w tym roku.
RYBOSTAN-odcinek bardzo rybny wystepują leszcz,płoc,karp,amur,kleń,szczupak,okoń,sandacz,sum,boleń.
GŁĘBOKOŚC-w zalezności od opadów i poziomu rzek wpływających do głównego koryta ale średnio od 1m do 2.5m odcinek z dnem czesciowo zamulonym.Zdarzają się odcinki z dołami dochodzącymi nawet do 4m.
Połowy-często na Federy z koszykiem poławia się duże leszcze,płocie,oraz klenie.Na gruntowki zas karpie,amury ,sandacze,sumy.
SPINING-na spinning poławiane są często przede wszystkim bolenie które dorastaja tutaj do dużych rozmiarów poławiane na wszelkiego rodzaju blaszki prowadzone szybko po górze miejscowi nazywaja to boleniówki.Jak również okonie ,sandacze na wszelkiego rodzaju gumki i paprochy.
GRUND-metoda ta skuteczna na amura no i karpia karpie na kulki proteinowe amury przede wszystkim na kukurydzę trzeba tylko dużo zakarmiac ponieważ część zjada wszędobylska drobnica jak uklejka mała płoc no i klenie.
Na grund poławia się również sandacze szczególnie na martwą ukleję lub na tak zwany ogonek czyli ucina się ogon uklejce przekłada za pomoca igły na haczyk metoda bardzo skuteczna nie tylko na sandacze ale również na wielkiego klenia.
Zapolowac można również na wielkiego suma poławiany na martwą rybe jak duży leszcz,duża płoc czy też wątroba jak również flaki drobiowe potrzebna jest jednak solidna wędka z nawojem przynajmniej około 200 pożądnej plecionki ponieważ zdarzaja się osobniki grubo powyżej metra.
ZAKUPY-na miejscu w Kożlu znajduja się zarówno sklepy spożywcze jak i z artykułami wędkarskimi sklep wędkarski bogato zaopatrzony w wszystkie potrzebne akcesoria wędkarskie.
Najlepsze miesiące do wędkowania to miesiące wiosenne no i miesiące jesienne.Oraz okresy po powodziowe ponieważ ryba po powodzi jest tutaj mniej ostrozna no i jest jej dużo a szczególnie ryby uciekinierzy z hodowli z Czech.
Polecam i zapraszam na odcinek wyspy w Kozlu życząc połamania kija.

Materiał zgłoszony na konkurs wędkuje.pl

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej