Rzeka Odra - Cigacice

/ 4 komentarzy / 9 zdjęć


[strong]Rzeka Odra[/strong] jest drugą zaraz po Wiśle rzeką Polski. Rzeka w Polsce ma długość 742 km. W Cigacicach średnia głębokość nurtu wynosi l,l m.

Okolice Cigacic ze swymi urozmaiconymi wodami stanowią atrakcyjne łowiska dla wędkarzy. Są to obszary występowania wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Na odcinku [strong]Cigacic[/strong] można łowić klenie, jazie, a na głębszych napływach i w dołach za pływowych głębokich, nurtowych główek czają się sandacze i szczupaki. W nocy można złowić klenie, jazie, sandacze. Jesienią może wybrać się na połów sandaczy, szczupaków i okoń w wodzie stojącej.
Prawdziwą radość sprawia także złowienie linów, karasi, krąpi, słonecznic, wzdręg, boleni, leszczy, płoci, pstrągów, cierników, uklei czy jazgarzy. Ze względu na obfity rybostan Odra stanowi bardzo dobre i ważne łowisko

[strong]Rzeka Odra[/strong] wraz z terenami zalewowymi stanowi obszar bardzo urozmaicony i ciekawy pod względem przyrodniczym i turystycznym.Rzeka Odra - Cigacice opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od ujścia Dobrzejówki - do Ołobok (obw. 9) »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Lubuskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zielona Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zielona Góra 2024r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: LUBUSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Zielona Góra

 

3.6
Oceń
(5 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

wirefreewirefree
0
Wedkuje tu czesto i znam ten odcinek od ponad 30 lat W okolicach mostow mozna zlowic praktycznie wszystko od suma po sandacza. Sam zlowilem duze klenie bolenie i szczupaki o plociach i okoniach nie wspomne bo to standard, ukleja na glowkach wije sie w ilosciach setek sztuk. Sum pod starym mostem tez sie potrafi trafic. Z tym ze niestety sobota niedziela odpada bo pojawiaja sie "nowobogaccy z miasta" i na tym odcinku mamy rewie motorowek bez sensu od mostu do mostu na pelnym gazie i wyploszone ryby. (2012-09-16 12:41)
wirefreewirefree
0
Dodam tylko ze na 3 głowce od mostu prawie naprzeciwko przystani dla łodzi siedza duze zebate, maja miejscowke na koncu głowki w zaplywie, jest tam niestety jakas zawada stracilem tam kilka obrotowek. 2 razy szczuply sie zerwal w tym samym miejscu w odstepach miesiecznych. Jak ktos trafi w tym miejscu zebatego prosze o jakies info. (2012-12-18 03:14)
marecki27-1979marecki27-1979
0
Nigdy tam nie łowiłem,ale kto wie może kiedyś spróbuje.Pozdrawiam (2013-01-02 21:42)
Gray FoxGray Fox
0
"Jak ktos trafi w tym miejscu zebatego prosze o jakies info. [2012-12-18 03:14]" Cześc, od kilku lat mieszkam w zielonej górze ale dopiero w tamtym roku postanowiłem powrócić do wędkarstwa aktyenie a na Odrze byłem dopiero raz, wiem o którym miejscu mówisz i postaram się tam na wiosnę zawitać i spróbować jednego wyciągnąć i dam znać:) Gdyby ktoś był chętny na spinning czy zasiadke lub oprowadzić po Odrze to zapraszam. (2013-01-14 10:33)

skomentuj ten artykuł