Zaloguj się do konta

Rzeka Pasłęka w okolicach Braniewa

Pasłęka na odcinku od jeziora Pierzchalskiego do Braniewa wielokrotnie zmienia oblicze. Raz jest leniwie płynącą nizinną rzeczką z mulistym dnem porośniętym roślinnością, a raz rwącym górskim potokiem ze żwirem i otoczkami. Właśnie ta zmienność nadaje Pasłęce charakteru i tworzy niezmiernie ciekawe łowisko. Do Braniewa dojedziemy drogami nr: 507, 504 i 54, a następnie możemy się kierować na Wielewo jadąc wzdłuż rzeki.
W Pasłęce na opisywanym odcinku żyje wiele gatunków ryb. Trudne do złowienia są sumy, certy, brzany, świnki i głowacice. Ciężko również z lipieniami. Natomiast można się wyszaleć łowiąc płocie, leszcze, klenie, jazie i szczupaki. Pasłęka jest łowiskiem, które darzy rybami przez cały rok. Zarówno w zimie, jak i w lecie można liczyć na udane połowy. Zimą o ile mróz nie skuje rzeki lodem, można liczyć na spotkanie z grubymi miętusami. Warto także zapolować na płocie. Wiosną i latem na przepływankę znakomicie biorą płocie - ponadpółkilogramowe okazy. Przyłowem są krąpie i leszcze. Spiningiści łowią duże klenie, jazie, okonie i szczupaki. Duże 2-kilogramowe klenie nikogo tutaj nie dziwią. W Pasłęce szczupaki żerują znakomicie. Choć łowi się przeciętnie 2-kilogramowe sztuki, jest szansa na metrowca. Spławikowcy najczęściej używają białych i czerwonych robaków. Rewelacyjne są także larwy chruścików, tzw. kłódki. Natomiast wiosną bardzo skuteczną przynętą na klenie, jazie i płocie jest groch. Spiningiści najczęściej łowią na błystki obrotowe i woblery. Sprawdzają się także gumy.
Pasłęka jest trudnym łowiskiem. Do tego jest bardzo kapryśna - bywają dni, że trudno jest cokolwiek złowić, ale są i takie, że łowi się mnóstwo.

"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (1)

kwasik

Głowacice? W Pasłęce? [2011-04-12 10:54]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej