Rzeka Piława

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Początek Piławy stanowi strumyk wypływający z podmokłej okolicy w niewielkiej odległości od zachodniego krańca Jeziora Komorze. Górny bieg rzeki różni się zasadniczo w charakterze od środkowej i dolnej jej części. W swoim początkowym odcinku Piława przepływa przez ciąg większych i mniejszych jezior, w większości otoczonych lasami.
Obszar bardzo malowniczych i interesujących z przyrodniczego punktu widzenia moczarów i bagien. Brzegi bywają na przemian płaskie i bagniste lub wysokie i strome. W dolnym biegu, poniżej wioski Szwecja, tereny otaczające Piławę ponownie robią się ciekawsze - więcej jest odkrytych łąk i pól. W końcowej części, po połączeniu się z rzeką Dobrzycą,
Piława staje się szeroka i powolna, prąd zanika w miarę zbliżania się do spiętrzenia wód przy elektrowni wodnej Dobrzyca. Na brzegach dominują bagniste liściaste lasy. Ostatecznie Piława wpada do Gwdy.


Opis z mojej strony www.

http://akwenywodne.pl/index.php/rzeki/17-rzeka-pilawa

Rzeka Piława opis łowiska:

Akwen: Rzeka Piława »
GPS: N 53o 13' 46" E 16o 46' 25"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2021r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Piła - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Piła

 

5
Oceń
(1 głosów)

Rzeka Piława mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

TomekooTomekoo
0
Nie ukrywam że wybiorę się tam na kropka ;) może się poszczęści ;) Pozdrawiam ***** (2012-07-23 11:45)
pawelex89pawelex89
0
Polecam niesamowicie to miejsce, zatrzymałem się w agroturystyce będąc w odwiedzinach u rodziny. Oczywiście zabrałem jeden spining i kilka przynęt. Po licznych bojach z PZW udało mi się opłacić on-line ( do dziś nie wiem czy łowiłem legalnie - bo potwierdzenie przelewu, które miałem przy sobie mogłem sobie sam w paintcie zrobić ). Właściciel agroturystyki polecił mi łowić na solidnego woblera 25 cm. Po 15 minutach machałem mu z łódki 8 kilowym szczupakiem, a w przeciągu 3 dni miałem takich do 4 kg 7. (2013-12-16 12:59)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy