Rzeka Pilica w Utracie

/ 3 zdjęć


Rzeka na pierwszy rzut oka wygląda co najwyżej przeciętnie. Nurt jest silny z rozmaitymi wirami a brzegi są pozrastane brzozami, świerkami i innymi drzewami..Dostęp do wody jest bardzo dobry bez żadnych chaszczy. Gdy tam dojedziemy powinniśmy się zastanowić jakim sposobem będziemy łowić, ponieważ są tam miejsca na białą rybę jak i na drapieżniki . Brzeg północny można polecić na metodę przepływanki i z gruntu a południowy polecić mogę na metodę żywcową i spining.. Ja tylko polecam nie jest regułą gdzie ta ryba ma brać. W tamtych miejscach jest około dwóch .Zdarzają się gdzie jest płytko, nawet mniej niż metr, to jednak przy samym brzegu można spodziewać się pięknych okoni i szczupaków. Rzeka jest również dodrze zarybiona w białą rybę można tam złapać płotki, jazie,świnki,leszcze,brzany,liny. Szczupaka też jest dużo choć nie tyle co było go dawniej.
Zarzucając wędkę w nurt na przepływankę możemy się spodziewać pięknych leszczy nawet takich po 5 kilo, płoci 25cm sztuka w sztukę. Tamtejsi wędkarze łowią zwykle na 2 wędki jedną na przepływanke, a drugą na pikera.
Spróchniałe kolki stwarzają niewidoczne dla oka kryjówki dla szczupaków i innych ryb. Chociaż kryjówki są trudne do zlokalizowani to i tak możemy bez problemu zlokalizować ryby. Na wypłycaniach polują one bardzo hałaśliwie. Jeśli znajdziemy dołek, to warto puścić do niego żywca  czy pikerka Jak tam dojechać już pisze jedziemy na Smardzewice w koło jest las , a w tym lesie jest kilka domów po lewej stronie gdy już do nich do jedziemy, to na przeciwko nich jest droga w las skręcamy w nią i do zajeżdżamy do wsi Utrata skręcamy w lewo jedziemy jakieś 800 metrów i już widać naszą rzeczkę. Jeśli powyższe rady weźmiecie sobie do serca, to na pewno dojedziecie do Pilicy. Trudności nie będzie za dużo choć jakieś dziury w drodze mogą troch nami pobujać, ale jakiś większych przeszkód nie ma .
Tym którzy lubią łowić na piker polecam właśnie Pilicę. Raj dla tych oto poławiaczy.
Dobrą przynętom w tym miejscu jest : pinka, ochotka, biały robak,rosówka.kukurydza.
zanętę stosują tu wędkarze jokers płoć czarna, czerwona i oczywiści nie obędzie się bez atraktora.
Spinningistom polecał bym małe rozmiary wahadłówek wirówek twisterów i woblerów.

O de mnie to już wszystko z pozdrowieniami dla wszystkich wędkarzy jawa12 ;)
Rzeka Pilica w Utracie opis łowiska:

Akwen: Rzeka Pilica: od Białobrzegów - do ujścia Wisły (obw. 6) »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Radom » (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2023r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Radom

 

2.8
Oceń
(4 głosów)- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł