Rzeka Raba

/ 7 komentarzy / 10 zdjęć


Rzeka wypływa z okolic Sieniawy koło Rabki i kończy bieg w Wiśle w miejscowości Ujście Solne.Od żródeł do Myślenic rzeka jest typową górską wodą z kamienistym dnem i rwącym nurtem.Od zapory w Dobczycach do uścia Stradomki jest to odcinek rzeki górskiej należącej do PZW Kraków.Jest on podzielony na dwie części ,od zapory w Dobczycach do mostu drogowego w miejscowości Gdów jest to odcinek specjalny.Dozwolony jest połów tylko na śtuczną muchę,haczyki bez zadziorowe,obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb.Żeby tam łowić do składki głównej trzeba dopłacić dodatkowo sto złotych.Cały czas utrzymuje się na tym odcinku dużą populację pstrąga tarlaka,na przełomie kwietnia i maja od kilku lat organizowane są zawody muszkarskie.Kolejny odcinek rzeki od mostu w Gdowie do ujścia Stradomki to odcinek gdzie można łowić na przynęty śtuczne i roślinne.Jest to mój ulubiony odcinek,łowię tu przepiękne pstrągi potokowe metodą spiningową.Latem w te okolice podpływa dużo leszczy,brzan ,można też spotkać szczupaka.Od ujścia stradomki do ujścia Raby do Wisły jest to odcinek rzeki nizinnej we władaniu PZW Tarnów.Rzeka na tym odcinku zdecydowanie zpowalnia ,tworząc wiele ciekawych głebokich miejsc.Przemieszczając się w dół rzeki,napotkamy coraz większą populację ryb ponieważ woda w Rabie jest dobrze natleniona i mnóstwo ryb w okresie letnim wpływa do Raby z Wisły.Osobiście mam już sprawdzonych kilka miejsc i bardzo często korzystam z tej obfitości.Rzeka Raba opis łowiska:

Akwen: Rzeka Raba:od źródeł -do Dobczyc »
GPS: N 49o 38' 6" E 20o 1' 19"
Położenie: Województwo: Małopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Nowy Sącz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Nowy Sącz 2024r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Poręba Wielka - meteor
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Nowy Sącz

 

4.1
Oceń
(19 głosów)

Rzeka Raba mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

AmitafAmitaf
0
Przynajmniej raz w roku bywam w Rabce lub okolicy. Miałem okazję być na Rabie, tyle, że nie powędkowałem. Tak, jak piszesz obowiązuje tam sztuczna mucha, ja raczej spinninguję. Mam przyjaciół w Rabie Niżnej i to oni pokazali mi miejsca na rzece. Może w niedalekiej przyszłości zawitam w Twoje okolice to coś spróbuje. U mnie masz 5. Pozdrawiam
(2009-02-25 12:57)
drozdidrozdi
0
Kiedys mialem okazje byc w Rabce w sanatorium (odwiedziny), niestety niemialem ze soba wedki ale dobrze pamietam ten piekny widok z mostku na rzece raba (lawice pstragow).Nastepny raz niepopelnie tego bledu i zabieram z soba sprzet (2009-03-08 19:14)
fasiufasiu
0
Wiesz może czy poniżej ujścia Stradomki można zapolować na pstrąga czy raczej tylko w górnych odcinkach ?? (2009-04-28 23:22)
janunio1janunio1
0
Ładne rybki gratuluję, masz piątala,pozdr. (2009-05-31 09:06)
jarokiraczjarokiracz
0
Witam. Mam pytanko. Od kiedy raba plynie w okolicach Sufczyna i Lysej Gory. Chyba ktos sie pomylil (2009-06-08 13:27)
kubik1kubik1
0
WITAM . Sprawdzę łowiska na odcinku Uścia Solnego tego lata wędkarz z dolnośląskiego. (2016-05-26 20:44)
kubik1kubik1
0
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH KOLEGÓW PO KIJU . WYCHOWAŁEM SIĘ W TAMTYCH STRONACH A MIANOWICIE W STRZELCACH MAŁYCH (2016-05-26 20:53)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy