Rzeka Radew

/ 2 komentarzy

Jedna z dwóch moich ulubionych rzek. Zdecydowanie najczystsza rzeka z jaką się spotkałem. Radew jest prawobrzeżnym dopływem Parsęty. Rzeka na początku swojego biegu płynie przez kilka jezior, m.in. przez sztuczne Jezioro Hajka i Jezioro Rosnowskie, także blisko miejscowości Nosówko by w końcowej fazie połączyć się z rzeką Parsętą w Karlinie. Występuje w niej wiele gatunków ryb od przewodnich łososiowatych: lipienia, pstrąga łososia czy troci po kilka innych gatunków takich jak: płoć, szczupak, węgorz, kleń, jaź, jelec czy okoń. Może się poszczycić dorodnymi kleniami latem oraz pięknymi okazami lipienia jesienią. Zdecydowanie warto wybrać się na tą rzekę w poszukiwaniu wędkarskich przygód ;)Rzeka Radew opis łowiska:

Akwen: Rzeka Radew »
GPS: N 54o 2' 1" E 15o 52' 55"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2024r »)
Regulamin połowu:Wody PZW. Obowiązuje regulamin amatorskiego połowu ryb.
Noclegi w pobliżu: Białogard - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Koszalin

 

3.8
Oceń
(4 głosów)

Rzeka Radew mapa:- opinie i komentarze

makaron47makaron47
0
Kolego Gienku, ostatnie 3 wpisy to są informacje encyklopedyczne lub z Wikipedii. Mieszkasz w pobliżu tych zbiorników, wiec bardzo chętnie poczytam o miejscówkach, miejscach na bank, zarówno na  klenia jak i lipienia. Uważam, że tak przedstawione łowiska wzbudziłyby b. duże zainterweniowanie. Jeżeli możesz postaraj się. Pozdrowienia
(2011-08-09 20:36)
spyro5spyro5
0
Witam !
Przepraszam bardzo, jeśli Pan zna regulamin portalu to napewno Pan wie, że kopiowanie z źródeł typu Wikipedia jest zabronione. To są wyłącznie teksty mojego autorstwa, a że są w jakims stopniu podobne oznacza to, że pisze wyłącznie prawdziwe informacje. Na tych akwenach bądź rzekach często przebywam i wędkuje już od wielu lat z mniejszymi lub większymi sukcesami ( jak na moją miarę ), więc je opisałem. Proszę nie posądzać mnie o plagiat. O "miejscówkach, miejscach na bank" jak to Pan określił, zarówno na  klenia jak i lipienia może w przyszłości. Tak z humorem to polecam przebycie obu rzek od początku aż do ujść i w ten sposób na pewno znajdzie Pan "bankowe miejsca"
Pozdrawiam serdecznie !
(2011-08-10 16:02)

skomentuj ten artykuł