Rzeka Radunia

/ 4 komentarzy

Radunia to piękna, czysta rzeka górska, lubiana nie tylko przez wędkarzy, ale i np. kajakarzy.

Jest to lewy dopływ Mołtawy, o długości 103 km. Wypływa tuż obok Jeziora Stężyckiego (Pojezierze Kaszubskie), a następnie przepływa przez tzw. Kółko Raduńskie – kompleks jezior (m. in. Stężyckie, Raduńskie, Kłodno, Małe i Wielkie Brodno oraz Ostrzyckie, a także Lubowisko, Dąbrowskie i Patulskie, następnie Jezioro Ostrzyckie i ostatnie Trzebno). Ten fragment Radunki jest – z oczywistych względów – szczególnie lubiany przez kajakarzy.

W środkowym i dolnym biegu rzeki jeziora występują dużo rzadziej. Radunia płynie bystro, meandruje, dno jej pokrywają kamienie i zwalone drzewa. W dolnym biegu rzeka wody rzeki napędzają 8 elektrowni wodnych, młyn w Żukowie. Koło Pruszcza Gdańskiego Radunia dzieli się na tzw. Kanał Raduni (zbudowany w XIV wieku przez Krzyżaków), który prowadzi wody prosto do Gdańska, oraz na naturalne koryto rzeki, które wpada prosto do Mołtawy.

I ten właśnie o ten odcinek rzeki – blisko Mołtawy – mi tu chodzi.

Moim zdaniem łowisko jest wyśmienite dla spinningistów, ponieważ występuje tu dużo drapieżników takich jak okoń, szczupak, jaź, węgorz. Oprócz tych gatunków w wodach żyją również: płoć, kleń, leszcz, krąp, czasami można złapać ładne liny.

Polecam to łowisko.Rzeka Radunia opis łowiska:

Akwen: Rzeka Radunia: od Łapina - do Motławy »
GPS: N 54o 18' 18" E 18o 39' 54"
Położenie: Województwo: Pomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2017r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z PZW
Noclegi w pobliżu: Gdańsk - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Gdańsk

 

4
Oceń
(10 głosów)

Rzeka Radunia mapa:

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

janunio1janunio1
0
Wystarczyło mi spojrzeć na fotkę żeby domyślić się że łowisko to znajduje się pomiędzy Niegowem a Krępcem, jednak muszę koledze zwrócić uwagę że jest to numer Radunia nr.5,bynajmniej tak to wynika z rejestr połowu ryb z,pozdrawiam. (2009-06-07 14:47)
gruby5xlgruby5xl
0
Gratuluje szczegółowego i konkretnego opisu łowiska . Osobiście złapałem tam kilka pięknych okoni a no i kilka sztuk ale  małego szczupaczka. Gorąco pozdrawiam (2011-02-12 11:38)
slawol80slawol80
0
Sezon 2014 otwarty zaczyna się coś dziać na rzece złowiłem już kilka sztuk szczupaka,bolenia,okonia i ostatnio jazia. Polecam tę rzekę ryba jest i to sporo tylko trzeba ją znależć na jakim jest odcinku :))) (2014-04-17 09:53)
qdlatyqdlaty
0
Od kiedy jaz to drapieznik? (2017-08-19 13:29)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy


 
Aplikacja