Zaloguj się do konta

Rzeka Rega

Rzeka Rega położona jest na Pobrzeżu Południowobałtyckim, w wojewóztwie zachodniopomorskim. Wypływa ona z jeziora Resko i przepływa przez pojezierze Zachodniopomorskie i Pobrzeże Szczeciński. Jest czwartą pod względem długości rzeką w Polsce, która bezpośrednio uchodzi do Bałtyku.

Rega tworzy liczne małe zakola i płynie w kierunku miasta Resko, przy którym tworzy dość duże zakole. W centrum miasta dawniej zbudowano jaz wodny młyna, który jest teraz wykorzystywany przez małą elektrownię wodną. W Resku nad Regą przechodzi metalowa kładka, przy której znajduje się wodowskaz "Resko".

Regą odbywa się wędrówka troci wędrownej na tarło. Jest ona rzeką, do której wpływają łososie na tarło. Rzeka Rega ma typowo górski charakter, przez co dogodne warunki do bytowania i rozmnażania mają głowacz białopłetwy i minogi. W rzece panują dogodne warunki dla bytowania ryb łososiowatych. Główny okres spływania ryb przypada na 2 i 3 dekadę kwietnia oraz na 1 i 2 dekadę maja, kiedy temperatura wody wynosi od 7 do 11 °C. Wędrówka rozrodcza certy rozpoczyna się wiosną, na krótko przed rozrodem.

Opis łowiska

  • Akwen: Rzeka Rega: od Łobza - do Mrzeżyna
  • GPS: N 53o 46' 15" E 15o 23' 2"
  • Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie
  • Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Szczecin (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2020r »)
  • Ryby: Leszcz» Płoć» Pstrąg» Szczupak»
  • Regulamin: 1. Nie zaśmiecać łowiska.

    2. Nie niszczyć zasobów łowiska (ławeczki, drzewa, miejsca na ogniska)

    3.Łowiska posiadają również otoczone kamieniami miejsce na ognisko, drewno należy brać z lasu obok jednak nie w dużej ilości i nie ścinać drzew, lecz brać jej gałęzie. Jako naturalną rozpałkę można użyć kory brzozy rosnącej również w pobliskim lesie. Po zakończeniu połowu należy zalać ognisko wodą z rzeki.

Mapa

Opinie (2)

marecki27-1979

cóż kiedys latałem na rozlewisko koło wsi taczały,niezłe szczupaki tam były.. teraz nie wiem.... [2012-07-22 10:15]

samael

witam potrzeba mi wiadomości na temat Świdwina gdzie na jakich odcinkach można łowić a gdzie nie pilnie w niedziele zawody ,,,,, [2013-04-10 18:06]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej