Rzeka Rządza - pstrągi na Mazowszu

/ 8 komentarzy / 3 zdjęć


Pstrągi na Mazowszu.
Chyba raczej jakieś żarty. Cztery godziny spaceru nad jedną z dwóch rzeczek określonych jako górskie. A zarybiane są podobno cztery. Woda czysta, ale dno piaszczyste i płytko. Rzeczka zakrzaczona i technicznie do łowienia trudna. Początkujący wędkarze i tacy którzy chcą dopiero połknąć bakcyla (złapać pstrąga) powinni omijać ją z daleka. Jedna rzecz mnie jednak dziwi. Na śniegu widać ślady, więc na pewno ktoś tam łapie i jeśli nasz związek zarybia tę rzeczkę to powinien pilnować takich rzeczy jak grodzenie działek do samej wody. Na odcinku paru kilometrów cztery, (4) razy ogrodzenie z drutem kolczastym przechodziło przez rzeczkę. W jednym miejscu ogrodzenie działki (zdj.) uniemożliwia dalszy spacer wzdłuż rzeki, a przechodzenie na drugą stronę w marcu bez woderów do przyjemnych nie należy.
Ale koniec narzekania. Teraz może coś o rybach. W jednym z kolejnych, obiecujących zakoli, gdzie głębokość przekracza pół metra następuje szarpnięcie. Człowiek myśli w końcu, zobaczę pstrąga, ale nie. Chwila niepewności i już wiem, po drugiej stronie klonek. W wodzie ryba zawsze jest większa więc ta ma jakieś 25 cm. Gdy doprowadzam ją pod nogi ma chyba niecałe 20, ale dzięki temu, że nie jest mocno zahaczona udaje się jej uwolnić. Ogólnie nie jest źle, cztery dni po opłaceniu karty już miałem rybkę. Nie był to jednak pstrąg, może następnym razem. Teraz wybieram się nad Orzyc zobaczyć czy biorą miętusy. Jeśli ktoś łowi pstrągi w okolicach Warszawy, ale w rzece, a nie stawie hodowlanym to proszę o info. Pozdrowiam.Rzeka Rządza - pstrągi na Mazowszu opis łowiska:

Akwen: Rzeka Rządza »
GPS: N 52o 18' 38" E 21o 35' 19"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Mińsk Mazowiecki - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

4.4
Oceń
(27 głosów)

Rzeka Rządza - pstrągi na Mazowszu mapa:

Dołączone pliki (1)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

sachasacha
0
Tomek,nie będzie Ci łatwo złowić w Rządzy pstrąga.Miałem dom na Liwcem i czasami jeździłem nad Rządzę.Zero kontaktu z pstrągiem na jakieś 3-4 wyjazdy przez 2 czy 3 lata.Też złowiłem małego klenia.Chodziłem tam w okresie kwiecień-maja i zarejestrowałem tylko kilka słoików po robakach. Wejdź na stronę ZO Mazowsze i zobacz jak wyglądają zarybienia,o ile miały miejsce. Przez ostatnie 4 lata wpuszczono do Rządzy 4000 narybku. (2009-03-08 13:50)
coralgol73coralgol73
0
Ja jeżdzę na jeziorkę. Postaram się kiedyś ją opisać. Też jest trudne łapanie. Na siedem wyjazdów miałem dwa wymiarowe pstrążki i jednego malucha. (2009-03-08 15:39)
pawel-krolpawel-krol
0
Słyszałem że pstrągi sa także w Świdrze w okmolicach Glinianki-rozmawiałem z miejscowymi bedąc tam na rybkach jednak sam osobiscie nie złapałem. (2011-03-27 14:00)
barron125barron125
0
Ależ owszem pstrągi na tej rzeczce są, mieszkam niedaleko i bywam tam nie raz ,tylko żeby złapać choc jedną sztukę trzeba się nielada wysilić, najmniejsze złamanie patyczka je odstrasza więc trzeba byc niezwykle cicho, trafiają sie bardzo ładne sztuki...a co do rzeki świder tam też się trafiają pstrągi z opowieści męża siostry ciotecznej który mieszka w Gliniance podobno uciekły ze starych stawów chodowlanych , które tam kiedyś były ,jeśli ktoś chce więcej informacji pisać na poczte chętnie udziele (2011-07-17 16:50)
T0M0T0M0
0
Pstrągi się trafiają na stawie we wsi Rządza (blisko trasy 50) wczesną wiosną póki jest zimno po tym znikają.
W tym roku trafiły nam się ze 4 wymiarowe na robaka.
Tylko raz opłaciłem składkę górską to pobiegałem ze spiningiem poniżej zapory ale bez efektu.
Generalnie samo łowisko jest zarośnięte przez większą część roku i generalnie nic nie bierze.
Trafiają się małe płoteczki czasem komuś uwiesi się szczupak na żywca.
Lepiej pojechać parędziesiąt km dalej na Bug lub Liwiec.


(2011-11-01 18:56)
pawel-krolpawel-krol
0
co tam się dzieje na Rządzy-był ktoś? co do Liwca to podobno bezrybny jest no i zakazy wprowadzili-niewiem jak w tym roku ale w tamtym były bodajrze do lipca włącznie. (2012-04-23 13:43)
T0M0T0M0
0
na Rządzy lipa na Liwcu biorą małe szczupaczki - można już łapać wszędzie (2012-05-14 12:12)
kamillegiagolkamillegiagol
0
Dzisiaj wypad na dwie godzinki, nasz debiut na Rządzy i synek złapał piękną rybkę. Lekki spining twisterek. Rybka oczywiście wróciła do rzeki. (2020-01-12 20:12)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy